Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Padar: Eesti SKP teises kvartalis võis kukkuda üle 20%

28. juuli 2009, 18:02

Endise rahandusministri ja europarlamendi
saadiku Ivari Padari sõnul ei saa välistada, et Eesti SKP langus teises
kvartalis oli üle 20%.

Endine rahandusminister ja sotsist europarlamendi saadik Ivari Padar vastas tänasele Äripäeva päevaküsimusele, kas Eesti majandus kukkus teises kvartalis ka üle 20%, et teda on halvad uudised on välja dresseerinud ja kõik on võimalik. "Me oleme niivõrd halbade uudistega harjunud, et miski enam ei üllata," rääkis Padar. Tema sõnul pakkusid alles eelmisel aastal suurimad majandusskeptikud languseks 2%, sellel aastal ollakse igasuguste numbritega päri.

Pigem ma siiski usun, et teise kvartali langus ei olnud üle 20%, samas ei saa mitte midagi välistada, arvas Padar.

"Prognoosime Eesti II kvartalis SKP langust -20% juurde," vastas portaali tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik tänasele päevaküsimusele. Lepiku sõnul vaadates ettevõtluses toimuvat ning näiteks tööstustoodangu statistika jahtumise ulatust, on paremat numbrit raske loota.

"Ma kardan küll, et Eesti majandus kukkus teises kvartalis üle 20%," vastas päevaküsimusele Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimees Raul Puusepp. Ma ei tugine oma arvamuses mingitele statistilistele andmetele, vaid lihtsalt ümberringi toimuvale ja sellele, mida ma praegustes majandusprotsessides näen, viitas Puusepp.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2009, 14:08
Otsi:

Ava täpsem otsing