Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

BMW lahkub Vormel 1 sarjast

29. juuli 2009, 16:47

Autotootja Bayerische Motoren Werke ehk BMW
lõpetab novembris osalemise võidusõidusarjas Vormel 1, kirjutab Bloomberg.

Vormel 1 on BMW jaoks üha vähem oluline, sest autotootja fokusseerib end jätkusuutliku tegevuse nimel mujale, teatas ettevõtte juht Norbert Reithofer täna pressikonverentsil.

BMW on juba teine autotootja, kes vormel-sarjast lahkub. Detsembris lõpetas võidusõidu Honda Motor.

BMW kulutab Vormelile aastas hinnanguliselt 200 miljonit eurot ning enne oma meeskonna ostmist aastal 2005, varustas Williams-meeskonda mootoritega kuue aasta vältel. BMW müük vähenes juunis 13 protsendi võrra.

Sarja juht Bernie Ecclestone avaldas kahetsust BMW lahkumise kohta: „Need pole kindlasti head uudised,“ tunnistas ta ning nentis, et on liiga vara hinnata, millist mõju nii suure meeskonna lahkumine sarja populaarsusele tuua võiks. Seda eriti Saksamaal.

Vormel sarjas on viimastel kuudel käinud tuline vaidlus kulude piiramise üle iga vormeli ettevalmistamisel ning BMW oli veel juunis koos kaheksa teise meeskonnaga valmis looma eraldi võistlussarja.

Eelmisel aastal oli BMW meeskondade arvestuses Ferrari ja McLareni järel kolmandal kohal ning Ecclestone arvates võib autotootja lahkumise taga olla ka nende võimetus täita oma suurimat eesmärki Vormel 1 sarjas – tuua koju võit.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2009, 17:17
Otsi:

Ava täpsem otsing