Ministeeriumid loodavad läbirääkimistele

29. juuli 2009, 18:53

Mitmed ministeeriumid eelistavad oma
järgmise aasta eelarvekava rahanumbrid majandusprognoosi ootuses umbmääraseks
jätta ning viitavad soovile saada lisaraha, milles loodetakse kokkuleppele jõuda
eelarveläbirääkimiste käigus.

“Majandus- ja kommuniaktsiooniministeeriumil ei ole rahandusministeeriumiga suuri eriarvamusi eelarve numbrite osas,” vastati Äripäeva küsimuse peale, kas ministeeriumi eelarveprojekt mahub rahandusmininstri poolt ette kirjutatud piirsumma sisse, mis on 8,51 miljardit krooni. Küll aga loodab majandusministeerium eelarve läbirääkimiste käigus leida lahendused kohalike teede ja posti universaalteenuste täiendatavatele vahenditele.

Ministeeriumist märkis, et riigituludest on 2010. aastaks kavandatud raha vähem kui sel aastal - otse riigilt tulev raha väheneb majandusministeeriumi valitsemisala jaoks 11% võrra. Vähenevad ka ministeeriumi enda ja haldusala tegevuskulud.

Majandusministeeriumi valitsemisala kulude suurenemine tuleneb aga põhiliselt teedeprojektidele suunatud välisvahenditest ja -toetusest ehk eurorahadest.

Välisministeeriumi eelarvetaotluse maht 2010. aastaks on ministeeriumi teatel 699,6 miljonit krooni vastavalt piirsummale. „Kõik võimalikud arengud seoses eelarvega, sealhulgas lisataotlustesse puutuva soovime aga jätta kõigepealt eelarveläbirääkimiste teemaks,” ütles välisministeeriumi pressiesiesindaja.

Keskkonnaministeerium teatas, et nende eelarveprojekti kulude maht peaks jääma eelduste kohaselt rahandusministeeriumi poolt antud 3,148 miljardi krooni piiridesse. Konkreetseid arve polnud ministeerium aga valmis välja ütlema, kuna mitmed finantstehnilised küsimused on veel lahtised ning soovitakse ära oodata nii rahandusministeeriumi seisukoht kui augustiprognoos.

Enam kui napisõnaliseks jäi Äripäeva päringu peale kaitseministeerium, kelle sõnul on igasugustest numbritest avalikult vara rääkida, kuni pole valmis uus majandusprognoos, mis eelarves nii mõnelgi real olevaid numbreid ilmselt ja oluliselt muudab.

Sotsiaalministeerium saatis täna rahandusministeeriumile oma valitsemisala eelarve projekti, mille esialgseks üldmahuks kujunes 41 199 586 904 krooni. „See number ületab küll rahandusministeeriumi poolt ette nähtud piirsummat, kuid seni, kuni ei ole otsustatud kas ja kuidas muudetakse mingeid seadusi, lähtus sotsiaalministeerium seaduste täitmise kohustusest ja esitas vastava taotluse ka rahandusministeeriumile,” selgitati sotsiaalministeeriumist. Rahandusministri poolt kehtestatud piirmääraks on 37,29 miljardit krooni.

Vastavalt valitsuskabinetis kokkulepitule on sotsiaalministeeriumi ja ministeeriumi allasutuste personalikulusid vähendatud 9%.

Kõik ministeeriumid rõhutavad, et tegemist esialgse eelarve projektiga ning edaspidi toimuvad läbirääkimised nii ametnike kui ministrite tasandil, mille käigus võib eelarve muutuda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2009, 20:21
Otsi:

Ava täpsem otsing