Rääma prügila ehitusleping saab täna allkirja

05. august 2009, 09:32

OÜ Paikre sõlmib täna ehitustööde ja
järelevalve lepingud, millega alustatakse Pärnu vana prügila katmistöid. Katmise
maksumuseks on 53 949 000 krooni ning järelevalve maksab 1 224 000 krooni.

„Eelmise aasta septembris esitasime KIKi taotluse saamaks Ühtekuuluvusfondist toetust ning aasta lõpus saime ka positiivse vastuse. Lepingute sõlmimine ja hangete korraldamine on võtnud oma aja, kuid selliste suurte projektide juures on see täiesti mõistetav,“ rääkis Paikre OÜ juhataja Teet Kurs.

Prügila katmistööde hanke võitsid ühispakkumisega Nordecon Infra AS ja Napal AS ning ehitustööde järelvalve hanke ühispakkuja Ramboll Eesti AS ja Ramboll Finland OY.

Plaanitud tööde käigus kujundatakse prügila keha ning kaetakse nõlvad vettpidavate kihtide ja mullaga. Tööde lõppedes on prügila ala kaetud umbes meetripaksuse pinnaskattega. Projekti edasiste tegevuste raames rajatakse prügilast pinnavee juhtimise süsteem Pärnu linna reovee kanalisatsiooni ning ehitatakse tõkked, et vesi ei imbuks ümbritsevasse pinna- ja põhjavette. Samuti plaanitakse prügilas tekkiv gaas välja pumbata ja rajada Paikre sorteerimisjaama territooriumile väike kombijaam, kus prügila gaasist toodetakse elektrit ja soojust.

Prügila katmistöid rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond ja OÜ Paikre.

Rääma prügilasse lõpetati jäätmete ladestamine 2006. aasta juunis ning 2008. aasta lõpus allkirjastas KIKi juhatus rahastamisotsuse, mille alusel eraldati Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist prügila sulgemistöödeks ligi 130 miljonit krooni. Jäätmeseaduse kohaselt peavad kõik nõuetele mittevastavad prügilad olema tänaseks ladestamiseks suletud ning 2013. aasta 16. juuliks korrastatud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2009, 09:32
Otsi:

Ava täpsem otsing