Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jäätmekäitlusesse jõuab eurotoetusi 620 miljonit

06. august 2009, 20:52

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi
allkirjastas määruse, mis sätestab jäätmete kogumise, sortimise ja
taaskasutamise arendamiseks mõeldud Euroopa Ühtekuuluvusfondi (ÜF) toetuste
tingimused.

„Jäätmete kogumise, sortimise ja taaskasutusse suunamise arendamine“ projektide rahastamise toetusteks on perioodiks 2007–2013 kavandatud Euroopa Ühtekuuluvusfondist 620 miljonit Eesti krooni. Toetuse määr võib maksimaalselt moodustada 85% projekti kogumaksumusest, teatas keskkonnaministeerium.

Toetuse eesmärk on tagada nõuetele vastav jäätmete käitlemine ning suurendada jäätmete taaskasutamist. Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi sõnul on Eesti püstitanud üldtunnustatud prioriteedi, et jäätmeteket tuleb vältida ja kui see osutub võimatuks, tuleb jäätmeid nii palju kui võimalik ringlusse võtta ning taaskasutada, et võimalikult vähe jäätmeid viidaks prügilasse. „Meie huvi on tekkinud jäätmete maksimaalne taaskasutamine ja alles viimase võimalusena näeme selle ladestamist,“sõnas Tamkivi.

Toetust antakse jäätmekäitluskeskuste, ümberlaadimisjaamade ja jäätmejaamade rajamiseks, mille abikõlblike kulude suurus on vähemalt 5 miljonit krooni.

Lisaks sellele toetatakse liigiti kogutud biojäätmete taaskasutamist ja selliste jäätmete ringlussevõtu arendamist, mille taaskasutamise võimalus Eestis on puudunud või madal.

Toetust ei anta jäätmete masspõletamise ja jäätmekütuse tootmise arendamiseks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2009, 20:52
Otsi:

Ava täpsem otsing