Ministeerium ootab parandatud eelarvekavasid

06. august 2009, 17:07

Rahandusministeerium on tänaseks paranduste
tegemiseks tagasi saatnud seitsme ministeeriumi 2010. aasta
eelarveprojektid.

Mitme ministeeriumi puhul on eelarvekava tagasi saadetud korraldusega tuua projektis eraldi välja põhieelarve ning lisataotlused. Samuti pole kõik ministeeriumid hakkama saanud 9protsendilise personalikulude kärpega.

Kultuuriministeerium ja välisministeerium on tänaseks rahandusministeeriumile esitanud parandatud eelarveprojektid. Põllumajandusministeerium ning haridus- ja teadusministeerium saatsid aga vastuse, et ei plaani eelarveprojekti muuta.

Omapoolset tagasisidet pole andnud veel kaitseministeerium, keskkonnaministeerium ning sotsiaalministeerium. Kuna sotsiaalministeerium sai rahandusminister Jürgen Ligi märkustega eelarvekava alles eile õhtul, võib sotsiaalminister Hanno Pevkuri vastust erakonnakaaslasele oodata järgmisel nädalal.

Ministeeriumi puhul, kelle parandused rahandusministeeriumini ei jõua, võetakse piirsummadesse jäämise teema üles läbirääkimiste käigus ning vajadusel hilisemalt ka valitsuskabinetis, teatas rahandusministeerium. Rahandusministri määruses toodud nõuetele vastavad eelarve projektid esitasid riigikogu kantselei, presidendi kantselei, õiguskantsleri kantselei, riigikohus, riigikantselei, justiitsministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, siseministeeriumi ning rahandusministeerium.

Pärast seda, kui rahandusministeerium on kõikide ministeeriumide korrigeeritud eelarvekavade alusel info kokku pannud, alustatakse esmaseid eelarveläbirääkimisi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 13:56
Otsi:

Ava täpsem otsing