RSA kindlustus kasvatas makseid kolmandiku võrra

06. august 2009, 12:48

RSA kindlustusmaksete maht Eestis moodustas
2009. aasta esimeses pooles kokku 50,5 miljonit krooni, kasvades eelmise aasta
sama perioodiga võrreldes 37%.

Hoolimata majanduse aeglustumisest jätkas RSA kindlustusgrupp 2009. aasta esimese poolaasta tulemuste põhjal Baltikumis turuliidri positsioonil. RSA Kindlustuse kliendiportfell on Eestis võrreldes 2008. aasta sama ajaga viiekordistunud, koosnedes tänaseks 15 453 era- ja 6 927 ärikliendist. RSA Kindlustuse turuosa Eestis moodustab täna 2,6% kahjukindlustuse turust, teatas ettevõte.

RSA Kindlustuse Eesti juht Kaido Kepp tõdes esimese poolaasta tulemusi kommenteerides, et kindlustusturgu iseloomustab järjest tihenev konkurents ja majanduskeskkonnast tingitud jätkuv langustrend. “Esimesel poolaastal oli aga RSA üks kindlustusseltsidest, kes jätkas ka majanduslikult rasketel aegadel tugevat kasvutrendi. Oluline kogu grupi jaoks on arendada välja müügikanalid enam levinud kindlustustoodete, näiteks autokindlustuse vahendamiseks klientidele ning seda ennekõike arenevatel turgudel, nagu seda on Eesti ja kogu Balti regioon,” lisas Kaido Kepp.

RSA grupi kindlustusmaksed moodustasid 2009. aasta esimese kuue kuu jooksul 3,5 miljardit naela, kasvades võrreldes 2008. aasta sama perioodiga 4%. Esimese poolaasta tähtsamaks sündmuseks kogu RSA kindlustusgrupi jaoks oli aktsiate väljaostmisega Intouch Insurance ainuomanikuks saamine ning Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni loomine, kuhu lisaks Baltimaadele kuuluvad Venemaa, Poola ja Tðehhi. „Uue regiooni loomine tugevdab RSA turupositsiooni kogu Kesk- ja Ida Euroopa regioonis,” kommenteeris RSA kindlustusgrupi Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni tegevjuht Andrew Burke.

2008. aasta majandusaastal oli RSA Kindlustuse käive Eestis 70,4 miljonit krooni. Eestis tegutseb RSA Kindlustus Codan Forsikring A/S Eesti filiaalina, kasutades RSA kaubamärki. Codan Forsikring A/S on Taani kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse RSA kindlustusgruppi. RSA kindlustusgrupp on Baltikumis turuliider, tegutsedes Lätis Balta ja Leedus Lietuvos Draudimase nime all.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2009, 12:48
Otsi:

Ava täpsem otsing