Valitsus ei ole kärpekava suuruses kokku leppinud

06. august 2009, 14:56

Numbrilised hinnangud on erinevad, ütles
rahandusminister Jürgen Ligi täna valitsusekabinetis arutlusel olnud kulude
kokkuhoiukava suuruse kohta.

"Väga konkreetne kokkuhoiukava suurus on pool miljardit tegevuskulusid ja teiseks on rahapuudusel umbes pool miljardit kulude ajatamist," loetles rahandusminister ja lisas, et kui maksutulud ei laeku loodetud tempos, lükatakse kulusid edasi. "Neid kokkuhoiumeetmeid on veel, mis peaksid defitsiiti vähendama," arvas Ligi ja selgitas, et valitsus pole veel meetmete aruteluni jõudnud.

"Igal juhul on need avaliku sektori defitsiidi meetmed väga mitmekesised, meediast on näiteks läbi käinud ka omavalitsuse võlakoorma ohjamine, mis enne valimisi kipub käest minema," rääkis Ligi ja lisas, et üheks avaliku sektori defitsiidi vähendamise võimaluseks on ka eurorahade kasutamine.

Peaminister Andrus Ansip ütles, et kuna valitsus pole seda kava veel arutanud, siis ei saa ka rääkida selle valitsusepoolsest toetusest või mitte toetamisest. Tema sõnul on diskuteeritav isegi selle maht. Kas miljard või poolteist miljardit, või ainult pool miljardit, rääkis peaminister. "Kõigepealt tuleks see ära täpsustada, millest me üldse räägime," lisas ta.

Ansipi sõnul on poole miljardi krooni suurune täiendav valitsussektori kokkuhoid hädavajalik ja möödapääsmatu. "Me oleme eurotsooniga liitumiseks rohkem ohvreid toonud, pingutanud märksa rohkem, kui Eesti liitumisel Euroopa Liiduga või NATOga," arvas peaminister. Tema hinnangul oleks täiesti põhjendamatu ja vastutustundetu, kui eesmärk on juba saavutatav, selle poole püüdlemisest loobuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2009, 15:15
Otsi:

Ava täpsem otsing