Hakkame riigipalgalisi hindama reitingutabelite abil

Raivo Orgusaar 12. august 2009, 00:00

Kui me soovime, et riigikassa täituks, rahvas oleks rahul ning valitsus püsiks vankumatult, peaks järgima kaheksat nõuannet.

1) Koondamine algab valitsusaparaadist. Alustada tuleb Riigikogu 50%-lisest koondamisest. Koondamine peab kaasama ka kõiki teisi valitsus- ja riigiasutusi ja selle pearõhk on vähendada just viitsejuhtide arvu.

2) Hingamine rahvaga samas rütmis. On andestamatu, et kui kogu Eestis kärbitakse palkasid 20-30%, teeb valitsusaparaat "kärpeid" olematu 8% piirimail, jättes alles esindustasud ja muud hüved.

3) Riigi vundamendiks on tugev majandus, mida valitsus maksude tõstmisega õõnestab. Palju on piiranguid ettevõtlusega alustamisel; ettevõtjatele oma ärisuunitluse operatiivseks muutmiseks tulusama tegevuse vastu loodud reeglid on paindumatud.

4) Riigikulud väheneksid korruptsiooni väljajuurimisega. See puudutab ka kohtusüsteemi. Peame koostama kohtunike poolt tehtud otsuste seaduslikkuse reitingutabeli, määratlemaks kõige enam vääradel alustel õigeksmõistvaid otsuseid tegevad kohtunikud, keda saab tagasi kutsuda.

5) Reitingutabelitesse tuleks kaasata ka muud ametkonnad. Reitingust väljajäänuid ei tohiks enam samas sfääris tööle lubada.

6) Kõikide tähtsamate otsuste elluviimine tuleb muuta rahvahääletuse põhiseks. Igale Eesti kodanikule saab selleks luua hääletuskonto.

7) Riik peab luubi alla võtma lõngused: isikud, kellel pole mingit tööd, sissetulekut ega vara, kuid kes ometi elavad võrdväärset elu teiste kodanikega.

8) Tuleb kehtestada monopolimaks (umbes 5% käibest) ja luksusmaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:11
Otsi:

Ava täpsem otsing