Travel iN Tours taotleb tegevusloa ajutist peatamist

13. august 2009, 14:41

Travel iN Tours OÜ taotleb
majandusministeeriumilt tegevusloa ajutist peatamists kuni 17. augustini seoses
ettenähtust pikemate garantiilepingu läbirääkimistega.

Travel iN Tours OÜ kinnitab, et kõik väljaostetud ja broneeritud reisid toimuvad ettenähtud korras. Firma tegevjuht Ivika Suigusaar ütles Äripäevale, et ettevõte pole sattunud rahalistesse raskustesse, kuigi tänase seisuga on osaühingul maksu- ja tolliameti andmetel ligi 270 000kroonine maksuvõlg, millest lõviosa moodustab tasumata sotsiaalmaks (171 593 krooni).

"Travel iN Tours ei ole rahalistes raskustes, tekkinud võlgnevused on lühiajalised ning saavad peatselt likvideeritud, seetõttu ei ole mõtet ka avalikkuses asjatut paanikat külvata," märkis firma tegevjuht Ivika Suigusaar. Tema sõnul kehtis ettevõtte nõuetekohane tagatis 2. augustini ning nüüd tegeleb firma uue garantiilepingu vormistamisega.

"Garantiileping on reisiettevõtja kohustus turismiseaduse §s 15 kirjeldatud tagatise hoidmiseks, s.o Eestis või Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigis asuva kindlustusseltsi või krediidiasutuse võetud kohustust tagada rahaliste vahendite olemasolu reisiettevõtja maksejõuetuse korral. Ilma taolise tagatiseta ei või turismiteenuseid osutada," rääkis Suigusaar.

Lihtsamalt öeldes on see tagatis reisijate majutuse või transpordi korraldamiseks juhuks, kui reisikorraldajal peaks tekkima raskusi, selgitas ta ja lisas, et selle eest vastutavad solidaarselt nii reisikorraldaja kui ka reisi müünud reisibüroo. "Sellised tagatised peavad olema kõigil reisiettevõtetel ning kui tagatisleping ei ole pikendatud, siis sel perioodil turismiteenuseid ei osutata."

Suigusaare sõnul soovis Travel iN Tours olla seadusekuulekas ja peatas tagatislepingu sõlmimise hetkeks oma tegevuse. "Travel iN Tours peatas oma tegevuse tähtajaliselt kümneks päevaks, mis hinnanguliselt võiks kuluda uue tagatise kehtestamiseks. Koos uue garantiilepingu jõustumisega jätkub ka firma tegevus reiside müümisel," ütles Suigusaar.

Travel iN Tours kuulub Janek ja Reelika Tammemäe firmale AVG Investeeringute Grupp, väike osalus on firmas ka mitme turismifirmaga seotud olnud ja oleval Marina Laikjõel. 2008. aasta majandusaasta aruannet pole ettevõte äriregistrile esitanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2009, 15:40
Otsi:

Ava täpsem otsing