Kolmapäev 1. märts 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Venemaa piirab Leedu piimatoodete importi

13. august 2009, 11:45

Alates järgmisest esmaspäevast piirab
Venemaa Leedu piimatoodete importi nendest leitud antibiootikumide tõttu,
kirjutab Vedomosti.

Sellest hoiatas Venemaa veterinaar- ja fütosanitaarjärelevalve amet Leedu kolleege 6. augustil.

Kirjas nimetab Venemaa impordi piiramise põhjusena, et mitme Leedu firma toodangust on leitud „keelatud ja kahjulikke aineid“. Leedu valitsuse eksperdid kinnitavad, et Venemaale eksporditud piimatoodetes pole keelatud aineid, ja nimetavad Venemaa sanktsioone poliitiliseks erimeelsuseks.

Bizness ja Baltija teatel kutsus Leedu president Dalja Gribuskaite kaaskodanikke järeldustega mitte kiirustama. Tema sõnal leidsid rikkumised Leedu poolt tõepoolest aset, sellepärast tuleb sarnaste olukordade vältimiseks edaspidi lihtsalt tegutseda reeglite järgi.

Venemaa põllumajandusjärelevalve leheküljel on kirjas, et keelatud on Zemaitijos pienase, Pieno zvaigzdese ja Rokiskio pienase toodete sissevedu. Kui kaua keeld kestab, pole kirjas.

Leedu toidu- ja veterinaariateenistus teatas, et Venemaa teenistus leidis suurtes või-, hapukoore- ja kohupiimakogustes tetratsükliini jääke ja teises kohupiimakoguses doksitsükliini jääke, kirjutab Vedomosti. Leedu ametnike teatel lubavad Euroopa Liidu nõuded neid aineid, aga Venemaa standardite järgi on need keelatud. Leedu ametnike teatel täidavad kõik need ettevõtted, mis ekspordivad kaupa Venemaale, Venemaa standardeid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2009, 12:14
Otsi:

Ava täpsem otsing