Swedbank kaasab lisakapitali

17. august 2009, 08:53

Swedbank teatas täna hommikul, et korraldab
panga tugevdamiseks aktsiaõiguste emissiooni mahus 15 miljardit Rootsi krooni
ehk 23 miljardit Eesti krooni.

Olemasolevatel aktsionäridel on eelisõigus aktsiaid osta ja aktsiate märkimine on garanteeritud suuraktsionäride poolt.

Aktsionäride poolt täies mahus tagatud emissiooniga tahab Swedbank tugevdada oma positsiooni, et edukalt ellu viia oma strateegilised sihid ning vähendada järk-järgult toetumist Rootsi riigi abile, teatas pank tänases pressiteates.

Emissiooni peab kinnitama aktsionäride erakorraline koosolek 15. septembril.

Panga nõukogu on otsustanud suurendada kapitali 15 miljardi Rootsi krooni ulatuses, emiteerides selleks eelisaktsiaid praegustele aktsionäridele, teatas pank. Grupp panga aktsionäre, kelle hulka kuulub kindlustusettevõte Folksam, 48 Rootsi hoiupanka ja tütarettevõtet, Swedish Export Credit Corporation, 4 Rootsi hoiupankade liitu, AP2 ja AP4, AFA Kindlustus, AMF, SPK ja Konsumentföreningen Stockholm, samuti Alecta ja Nectar Fund, on alustanud tegevust suunatud emissiooni märkimiseks kokku 46,6% ulatuses kogu emissioonist.

Merrill Lynch ja Credit Suisse on leppinud kokku ülejäänud 53,4% aktsiate omandamises.

Aktsionärid, kellele kuulub 31,3% Swedbanki aktsiatest, kes ei ole seotud käesoleva emissiooniga, on valmis hääletama emissiooni korraldamise osas erakorralisel aktsionäride koosolekul. Neist 4,7% aktsiate omanikud on väljendanud oma kavatsust hääletada emissiooni poolt.

Emissiooni tulemusel tõuseb pro forma Swedbanki baas Tier 1 kapitali suhtarv 30. juuni 2009 seisuga 9,8%lt 12,1%le ja Tier 1 kapitali suhtarv 11,3%lt 13,6%le (Basel 2 alusel).*

* Pro forma numbrid põhinevad 15 miljardi SEK-isel emissioonil, arvestamata emissiooni korraldamisega seotud kulusid.

„Kapitali suurendamisega tugevdame Swedbanki konkurentsisituatsiooni meie neljal koduturul Rootsis, Eestis, Lätis ja Leedus,” ütles Swedbanki nõukogu esimees Carl Eric Stålberg. „Kapitali tõstmine kindlustab ka meie valitud strateegia jätkamist, mis on suunatud riskitaseme alandamisele pangas, tulutootmise võime parandamisele ja aktiivsele tegelemisele kapitaliseeritusega,” lisas Stålberg.

„II kvartali jooksul võtsime ette mitmeid tegevusi, et panga riskitaset alandada. Selle töö tulemusel saame nüüd kaasata täiendavat kapitali juba tugevalt positsioonilt,” ütles Swedbanki president ja juhatuse esimees Micael Wolf. „Suunatud aktsiaemissiooniga säilitame paindlikkuse, et pakkuda meie koduturgude olemasolevatele ja uutele klientidele konkurentsivõimelise hinnaga finantseerimisvõimalusi. Kapitali suurendamine aitab Swedbankil jätkata konkurentsivõimelistel tingimustel pikaajalise finantseerimise pakkumist ja säilitada oma positsioon hea kapitaliseeritusega, tugeva ja sõltumatu pangana,” kinnitas Michael Wolf.

Juulis avaldatud panga II kvartali majandustulemuste ülevaade on endiselt kehtiv ning Swedbank usub, et panga kapitalibaas on juba praegu piisavalt tugev, et toime tulla erinevate makromajanduslike stsenaariumite korral. Seda on kinnitanud ka nii ettevõtte enda poolt kui ka Rootsi finantsinspektsiooni ja keskpanga poolt läbi viidud stressitestid (avaldatud juunis 2009).

Swedbanki juhatus ja nõukogu on seisukohal, et kapitalibaasi edasine tugevdamine, millega kaasneb baas Tier 1 kapitali suhtarvu tõus, toimub Swedbanki aktsionäride huvides.

Kokkuvõtlikult soovib Swedbank kõnealuse suunatud emissiooniga saavutada järgmisi eesmärke:
- tugevdada panga võimet jätkata oma strateegia elluviimist, olla paindlik toetamaks kliente oma neljal koduturul konkurentsivõimelise hinnaga finantseerimisega, seda isegi turutingimuste võimaliku ebasoodsamaks muutumise korral.
- Toetada Swedbanki tegutsemist rahaturgudel konkurentsivõimelistel tingimustel ja jäämaks sõltumatuks valitsuse garantiidest.
- Toetada Swedbanki jätkamist hea kapitaliseeritusega, tugeva ja sõltumatu pangana, mis on jätkuvalt fokusseeritud:
- riskitaseme alandamisele pangas
- tulutootmise võime parandamisele kulude kokkuhoiu teel ja riskidele vastava hinnastamise kaudu,
- riskiga kaalutud varade vähendamise teel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2009, 10:02
Otsi:

Ava täpsem otsing