Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

63% töötutest usub, et leiab uue töökoha kuni 3 kuuga

18. august 2009, 09:36

CV-Online viis internetikasutajate seas
läbi küsitluse, millest selgus, et 63% töötutest vastajatest usub end leidvat
uue töökoha lähema 3 kuu jooksul. Samas on eristunud tööotsijate hulgas selgelt
optimistide ja pessimistide rühm.

63% vastajate optimism uue töö leidmise osas on positiivne signaal selle kohta, et enamus inimesi ei ole tööotsingutele käega löönud. Samas ei uskunud siiski 15% inimestest, et aasta jooksul uue töö leiavad ja 3% on tööotsingutest vähemalt ajutiselt loobunud, kuna peavad olukorda lootusetuks, teatas CV-Online.

Seejuures ei olene vastused haridustasemest ning kõrgharidusega inimesed ei ole töökoha leidmise osas enesekindlamad kui kesk- või põhiharidusega vastajad. Inimesed, kes on olnud töötud üle 6 kuu, usuvad kõige kindlamalt, et nüüd 2-3 kuu jooksul uuesti tööle saavad.

„Tööotsijate hulgas on selgelt eristunud optimistide ja pessimistide rühm. Õnneks on esimesi rohkem. Kuivõrd reaalseks inimeste optimistlik ootus uue töö leidmisel osutub, on raske hinnata. Tuleb siiski olla valmis vähemalt 3-kuuliseks tööotsingute perioodiks. Riigil tuleks nüüd teha pingutusi selle 18% inimestega, kes on tööotsinguile käega löönud või seda kohe tegemas," selgitas CV-Online'i värbamisspetsialist Ivika Born.

Uue töökoha leidmisega tegeletakse väga aktiivselt. Peamiseks kanaliks, kust tööpakkumisi otsitakse, on interneti tööportaalid, mida külastavad vähemalt korra nädalas tervelt 80% vastanutest. Tervelt 37% vastanutest käib töökuulutusi lugemas iga päev. CV-Online oli küsitluse vastajate seas eelistatuim tööportaal, mida jälgib üle 60% küsitlusele vastanutest.

„Otsing internetis on kahtlemata kõige dünaamilisel ja mugavam viis uue töökoha leidmiseks. Seejuures eelistatakse selgelt spetsiaalselt töövahendusele keskendunud portaale,“ ütles CV-Online'i turundusjuht Raimo Matvere. „Kindlasti ei kao töökuulutused ajalehtedest-ajakirjadest, kuid nende hulk on muutunud minimaalseks ja paberväljaannete tähtsus tööotsimiskanalina tulevikus enam ei kasva. Küsitlusest selgus, et vähehaaval, kuid kindlalt on hakanud pead tõstma tööotsimisekanalitena hoopis interneti sotsiaalvõrgustikud LinkedIn, Facebook ja ka Twitter.“

CV-Online`i korraldatud küsitluse vastas 668 inimest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2009, 09:57
Otsi:

Ava täpsem otsing