Savisaar tuli Ansipile seminariga appi

18. august 2009, 15:08

Tallinna linnapea Edgar Savisaar hoiatab,
et kui valitsus kiiresti olukorda ei paranda, siis jääb Eesti osadest
euromiljarditest ilma, tõsise olukorra teadvustamiseks korraldas Tallinna linn
täna seminari.

Tallinna linna korraldatud eurorahade rakendamise seminaril rääkis linnapea Edgar Savisaar Eestile eraldatud toetusrahadest ja nende kasutamisest nii riigis kui pealinnas, teatas Raepress.

"Tänase seminariga tuleme me peaministrile appi, rääkides lähemalt pudelikaeltest euroraha teel. Asi on niivõrd tõsine, et kui protsess jätkub sama tempoga ja valitsus ei rakenda täiendavaid meetmeid olukorra radikaalseks parandamiseks, ähvardab Eestit tõsine oht jääda osadest euromiljarditest lihtsalt ilma," märkis Savisaar.

Linnapea lisas, et kogu Eesti ja ka Tallinna jätkusuutlik areng sõltub eriti praeguse sügava majanduskriisi ajal just eurovahendite olemasolust. "Seda enam, et Tallinn saab käesoleva momendi seisuga arvestada kordades väiksema toetusega, kui esialgselt loodeti ja taotleti. Tallinna muutmiseks Euroopa tasemel elukeskkonnaga linnaks on Euroopa abirahade kasutamine hädavajalik, ja selleks oleme kavandanud mitmeid suurprojekte, mida Tallinna omavahenditest ei ole võimalik katta," ütles ta.

"Struktuurivahendite rakendamine aitab raskes majandussituatsioonis tõhusalt parandada linna, aga ka terve Eesti tööhõivet – ainuüksi Ülemiste ristmiku ehitus annab otseselt või kaudselt tööd 500-1000 inimesele. Iga päev viivitust miljardite kasutuselevõtus tähendab sadu uusi töötuid," tõi Savisaar näite.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2009, 15:52
Otsi:

Ava täpsem otsing