EASi koolitusosakud - uued toetused väikeettevõttele

Urve Vilk 24. august 2009, 00:00

Koolitusosak on sihtotstarbeline toetus tööalase täiendkoolituse ostmiseks, mille eesmärk on tõsta mikro- ja väikeettevõtete konkurentsivõimet koolitusteenusele parema ligipääsu kaudu.

Lisaks uuele toetusele alandati ettevõtete juhtide ja töötajate teadmiste ja oskuste arendamise toetuse minimaalsummat.

"Koolitusosaku võimaluse lisamine teadmiste ja oskuste programmile sündis väga heas koostöös Eesti Koolitusfirmade Liidu ja majandusministeeriumiga ning kujuneb loodetavasti oluliseks impulsiks mikro- ja väikeettevõtetele keerulises majandusolukorras hakkama saada," ütles EASi juhatuse esimees Ülari Alamets.

Koolitusosaku abil saavad ettevõtted hankida koolitusteenust riiklikelt koolitusasutustelt ja koolitusfirmadelt, kes on kantud teenusepakkujate nimekirja, mis on avaldatud EASi veebiküljel. Toetuse maksimaalne suurus on 15 000 krooni toetusesaaja kohta ühe aasta jooksul.

Lisaks uuele, koolitusosakute toetusele, muutuvad ka teadmiste ja oskuste arendamise toetuse tingimused. Toetuse minimaalne summa langeb 25 000 kroonile. Ettevõtjad on 2009. aasta esimesel poolel taotlenud koolituse ja nõustamise ostuks 25 miljonit krooni 276 taotlusega. Mikroettevõtteid on taotlejate seas 30%.

Samuti hakatakse ühe muutusena teadmiste ja oskuste arendamise programmi raames toetama ettevõtte töötajate saatmist välispraktikale välisettevõttesse. Nii koolitusosakut kui ka teadmiste ja oskuste arendamise toetust rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:57
Otsi:

Ava täpsem otsing