Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tõnno Vähk: Elgrande näol on tegemist väljapressijaga

25. august 2009, 19:49

GILD Arbitrage'i fondijuht Tõnno Vähk
ütles, et OÜ Elgrande esitatud pankrotiavaldus on juriidiliselt põhjendamatu
ning kahjustab võlausaldajate, sh Elgrande, ning investorite huve.

"OÜ Elgrande näol on tegemist väljapressijaga, kes üritab ennast meedia abiga ja proovides fondi võlakirjaemissiooni takistada, teistest võlausaldajatest paremasse olukorda asetada," kommenteeris Vähk OÜ Elgrande avaldust ASi GILD Fund Management pankrotimenetluse algatamiseks.

"Oleme täna peaaegu kõigi laenuandjatega laenude restruktureerimise tingimustes kokku leppinud pärast tihedat paari kuu pikkust koostööd suuremate laenuandjate esindajate ja juristidega ning valmis võlakirjaemissiooniga lähiajal alustama. Elgrande tegevus meid kindlasti ei takista ning väljapressimisele me ei allu. Jätkame teiste laenuandjate ning investorite huvide kaitsmist," rääkis fondijuht.

Ta lisas, et pankrotiavaldus on juriidiliselt põhjendamatu ning kahjustab võlausaldajate, sh Elgrande, ning investorite huve. Juriidiliselt puudub alus ning võimalused laenu väljanõudmiseks nimetatud moel.

"Vastavalt investeerimisfondide seadusele ei saa riskikapitalifondi vara võrdsustada fondivalitseja varaga. Fondivalitseja ei vastuta fondile antud laenu puhul oma varadega, vaid kogu vastutus on seotud fondi varadega. Nii fondi investorite kui ka laenuandjate huvides on tänastes oludes fondi investeeringute realiseerimine mõistlikus tempos, vältides varade kiirmüüki ning leppida kokku selle protsessi tingimused," sõnas Vähk.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2009, 12:36
Otsi:

Ava täpsem otsing