Sõõrumaa: ettevõtjad peaks Eestist ära kolima

ÄP praktikant 26. august 2009, 13:17

Ettevõtja Urmas Sõõrumaa arvates võib Eesti
majandusolukord isegi nutusemaks minna, seetõttu soovitab ta ettevõtjatel
ärid välismaale viia.

Mis saab Eesti ja maailma majandusest järgmisel aastal?
Mitte midagi erilist. Ütleme, et seis on sama või pisut nukram. Ärme üldse tee nii, et mina vastan. Ma ei taha seda pessimismi siin edasi anda. Olen kaks aastat tagasi välja öelnud, mis seal juhtub. Ainult kõik need sussaninid (võrdlus tuleb Ivan Sussanini nimest, kes eksitas 17. sajandil Poola sõdurid sohu ja on seetõttu Vene rahvuskangelane – toim) alates ajakirjanikest ja lõpetades riigijuhtidega saavad tagant järele aru. Kahjuks ette ei oska keegi öelda. Esiteks ma ei arva, et mingit suurt positiivset muutust maailmamajanduses toimub. Aga Eesti hädad on veel ees. Ühinen Tiit Vähi arvamusega, et võitja on see, kes järgmisel aastal üldse olemas on.

Mida peaksid ettevõtjad oma tegevuses ja suhtumises muutma?
Kui tiivad kannavad, siis ära kolima ja mujal äriga tegelema. Selline reaaläri ei ole siin võimalik. Võib-olla vaid nendel, kes tegelevad äriga, mille turg on kaugel teisel pool piire. Sellel võib jumet olla. Kõik, mis on orienteeritud siia kohalikule turule, sellel küll mingit tulevikku pole.

Kes on võitjad?
Need, kes elus on järgmine kevad. Juriidilises mõttes.

Ja kaotajad?
Kaotajad on pankrotihaldurite ja muude administreerijate kätes.

Millal võiks majanduskriis lõppeda?
Seda on praegu raske öelda. Ütlesin kaks aastat tagasi, et viis aastat tuleb hämarat aega. Tegelikult on kolm aastat nüüd veel jäänud. Jah, vähemalt kaks-kolm aastat on veel hämarat aega.

Äripäev küsib ettevõtjatelt nende ennustusi järgmiseks aastaks seoses 24. septembril toimuva majanduskonverentsiga Äriplaan 2010. Konverentsi kohta loe siit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2009, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing