Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

LHV: Kaubamaja üllatas positiivselt

27. august 2009, 19:51

Täna avaldatud Tallinna Kaubamaja tulemused
valmistasid LHV Pangale positiivse üllatuse ning näitavad selgeid märke
paranemisest, ütles panga analüütik Henri Adams.

"Teise kvartali müügitulu tehti teatavaks juba 13. juulil ning seetõttu oli tähelepanu keskmes ettevõtte kasumlikkus ning äriefektiivsuse tõstmine," märkis Adams.

Ta rääkis, et Kaubamaja on suutnud edukalt kulusid koomale tõmmata ning seda peegeldavad selgelt ka tulemused - nii müüdud kaupade kulu, tegevuskulud kui ka tööjõukulud jäid prognoositust madalamaks. Sellest tulenevalt suudeti pärast kahte kvartalit miinust juba ärikasumi tasemel jälle plussi jõuda.

"Kokkuvõttes lõpetati kvartal 14 miljoni kroonise kasumiga, mis ületas meie prognoose tunduvalt (LHV prognoosides arvestasime 40 miljoni krooni suuruse kahjumiga)," sõnas analüütik.

"Kaubamaja soovitus sai juuni alguses tõstetud Neutraalse peale. Kuigi olukord majanduses on jätkuvalt pingeline on nii mõnedki ettevõtted suutnud enda äritegevuses sisse viia vastavad korrektuurid ning on kohanenud uute oludega. Nende hulka kuulub LHV arvates ka Tallinna Kaubamaja," lisas ta.

"Oodatust paremate teise kvartali tulemuste valguses vaatame oma aktsiasoovituse üle ning avaldame juba pikema kommentaari LHV Pro all," ütles Adams.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. October 2009, 11:59
Otsi:

Ava täpsem otsing