Pühapäev 22. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ligi vihjas koondamisele riigisektoris

27. august 2009, 16:25

Rahandusminister Jürgen Ligi vihjas tänasel
pressikonverentsil sellele, et riigisektoris on oodata koondamisi.

"Minu Läti kolleeg on sirgjoonelisem kui mina, ta ütleb, et erasektor ootab neid inimesi, nii töötuks jäänud arste kui õpetajaid, neid on liiga palju tööle võetud," vastas Ligi ajakirjanike küsimustele Eesti riigi palgakulude vähendamise kohta.

Ligi ei täpsustanud, kust Eestis koondatakse. Rahandusministeerium teatas õhtul, et eesolevad koondamised pole veel otsustatud, kuid Lätiga sarnast masskoondamist Eestis ei tule. "Rahandusminister rääkis Läti kogemusest, kuid see pole Eestisse ülekantav," selgitas ministeerium.

Rahandusministri arvates pole mõtet vähendada palku ja ametiasutusi proportsionaalselt, selle asemel tuleks muuta nende struktuuri. Ligi sõnul on kõige lihtsam muuta sõjaväelist asutust. Ta lisas, et siseministeerium pole küll sõjaväeline asutus, aga ka seal tuleks inimesed üle vaadata ja küsida iga päev, kes jääb ja kes mitte.

"Need prognoosid pole meil prügikasti jaoks," sõnas Ligi tänaste majandusprognooside kohta, mis räägivad maksutulu jätkuvast kokkukuivamisest. "Kui riik on viltu vajunud või laiali valgunud, ei ole niimoodi, et teeme ta samasuguseks, aga veidi väiksemaks," selgitas ta.

Ajakirjanikud uurisid, kuidas majandus tuleval aastal vaid 2% väheneb ja siis taas nii kiirelt tuure üles võtab, nagu rahandusministeeriumi graafikult näha. "Toibuja veel ei hüppa," eitas Ligi kiiret kasvu. "Seda saab kodus katsetada, tekitada vee pinnale üks seebimull ja selleks, et jõuda tagasi buumieelsele tasemele, ei pea väga palju kasvama," rääkis ta.

Rahandusministeeriumi makromajanduspoliitika osakonna juhataja Andrus Sääliku sõnul on languse põhi numbrite järgi juba käes ja kõige positiivsem uudis on see, et Eesti täidab varsti Maastrichti inflatsioonikriteeriumi. "Parem oleks mitte lugeda lolle jutte meediast, et oleksime maksumängudega suutnud Maastichti kriteeriumid täita juba 2005.-06. aastal. Meil tegelikult ei olnud sellist ðanssi," lisas Säälik.

Rahandusministeeriumi riigirahanduse osakonna nõunik Sven Kirsipuu kinnitas, et pensione kärpima ei hakata. "Järgmisel aastal pensionid ilmselt ei tõuse," lisas ta. Pensionide ümberarvestamisel aluseks võetav indeks ei saa olla väiksem kui üks, täpsustas Kirsipuu.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 12:19
Otsi:

Ava täpsem otsing