Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Märten Ross: struktuurne kohanemine annab kasvueelduse

27. august 2009, 12:51

Eesti Panga asepresidendi Märten Rossi
sõnul on majanduse uues tõusufaasis Eestil head kasvueeldused, kui majanduse
paindlikkust toetatakse ja edasised sammud tagavad riigieelarve puudujäägi
korrapärase vähenemise.

Ross selgitas oma ettekandes Eesti saadikutele välisriikides, et globaalses majanduskriisis on suurte tööstusriikide massiivsed riiklikud abipaketid aidanud küll lühiajalist kasvu toetada, kuid teisalt on see tähendanud erasektori võla osalist ülevõtmist ning riigi võla suurendamisega buumiaegse majandusstruktuuri toetamist.

"Kuivõrd viimase aasta jooksul lahvatanud kriis kajastas siiski ka varasemat liigvõlgnevust ja majanduse struktuuri ebakohti, ei taga lühiajaline eelarveabi majanduskasvu püsivust. Kuigi lähitulevik tundub olevat varakevadest optimistlikum, pole neid ebakohti kõrvaldamata põhjust rääkida kasvu püsivamast kiirenemisest," rääkis Ross.

Keskpanga asepresident lisas, et meie peamiste eksporditurgude oodatust märksa suuremat langust arvestades on märkimisväärne, et Eesti majandusareng on esimesel poolaastal püsinud kooskõlas kevadiste prognoosidega. "Kiire kohanemine sellistes rasketes tingimustes ilma riigivõla olulise kasvuta on tõestuseks Eesti majanduse paindlikkusest ning annab põhjust eeldada, et meil on head kasvueeldused majanduse järgmises tõusufaasis," märkis Ross.

Eesti Panga asepresident esines täna välisministeeriumis Eesti saadikutele välisriikides ja ministeeriumi juhtkonnale.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2009, 12:51
Otsi:

Ava täpsem otsing