Nestor: praegune valitsus eurot ei too

27. august 2009, 13:55

Praegune valitsus ei vii Eestit üle
eurole, kuna puudub poliitiline võimekus, tahe ja juhtimine, ütles
sotsiaaldemokraatide Riigikogu fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Nestori sõnul on rahandusministeeriumi prognoosi valguses selge, et valitsus peab tegema kõik selleks, et Eesti ei peaks järgmise aasta kevadel pöörduma abipalvega Rahvusvahelise Valuutafondi poole. Samamoodi jätkates see valitsus IMFi ukse taha ka jõuab, lisas ta.

Rahandusministeeriumi majandusprognoos on Nestori ütlusel kõike muud kui rõõmustav ja ilmselgelt tuleb jätkata sammudega, mis hoiaksid meie rahanduses stabiilsust. "Oleks sulaselge rumalus loobuda ka soovist üle minna eurole. Küll aga peab 2010. aasta eelarvest olema võimalik välja lugeda seda, kuidas saadakse hakkama ilma rahvusvahelise abita. Eurole aga võimul olev valitsus Eestit ei vii. Selleks puudub tal poliitiline võimekus, tahe ja juhtimine," rääkis ta.

Nestori sõnul on valitsuse läbikukkumise põhjused poliitilised. "Euro kiire saabumise nimel oleks tulnud ka pingutada ja loobuda mitmetest dogmadest. Neoliberaalseid loosungeid korrutades ei saa euroni loksuda," nentis ta.

Majanduse elavdamise ja sügisel ähvardava sotsiaalse plahvatuse ärahoidmiseks on Nestori hinnangul vaja uut kava, mis ei toetuks ainult eurole. "Selleks kulutusi tegemata me majanduslangust ei ületa ja euroni ei jõua. Küsimus on juba tõesti selles, kas me teeme neid otsuseid ise või surub neid samme meile peale IMF," märkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. September 2009, 11:22
Otsi:

Ava täpsem otsing