Cargotec avas Narvas 300miljonilise tehase

Rivo Sarapik 28. august 2009, 00:00

Cargotec Estonia ASil saab Narvas olema 22 000 ruutmeetrit tootmispinda, ettevõtte toodang läheb täies mahus ekspordiks, laiendustööde käigus kaasajastatud põhjalikult ka tehase sisseseadeid.

Eesti president Toomas Hendrik Ilves sõnas tehase avamisel, et maailma ja Eesti majanduse jaoks keerulisel ajal ei saa olla midagi rõõmustavamat, kui jälgida oma silmaga uute ettevõtete avamist ja uute töökohtade loomist. "Eriti hea meel on mul täna selle üle, et tegemist on nüüdisaegse tehnoloogilise lahenduse ja ekspordile suunatud ettevõttega," lisas Ilves.

Cargotec Estonia AS juhatuse esimees Ivo Volkov ütles avamisel: "Narva on suurte metallitöö traditsioonidega linn, mida meie tehas püüab parimal võimalikul moel edasi kanda ja arendada."

300 miljonit krooni maksma läinud tootmis- ja büroohoone projekteeris arhitektuuri- ja inseneribüroo Sirkel & Mall OÜ, ehitustöid tegi YIT Ehitus AS.

Cargotec Estonia on kahe aastaga tootmise ümberkorraldamise ja töömahu kahanemise tõttu vähendanud tööjõudu pea poole võrra, suve alguses andis firma tööd 305 inimesele.

Firma personalijuht Olga Zaitseva rääkis mais Põhjarannikule, et abinõud, mida rakendatakse ettevõtte tellimuste mahu suurendamiseks, annavad tulemuse sügiseks ja siis võib loota, et ettevõtte 305 töötajat hakkavad tööle täiskoormusega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:12
Otsi:

Ava täpsem otsing