Arco Varalt võimas tulemus

28. august 2009, 21:25

Arco Vara teise kvartali tulemused
sisendavad optimismi - ettevõte näitas küll kahjumit, kuid seda kinnisvara
ümberhindluse tõttu. Kahjum tuli aga nähtavalt väiksem kui mullu samal
ajal.

Kinnisvaraarendaja Arco Vara teise kvartali käibeks kujunes 181,3 miljonit krooni ja puhaskahjumiks 12,4 miljonit krooni. Siinjuures lükkas kasumirea miinusesse 34,5 miljoni krooniline kinnisvara allahindlus. Eelmisel aastal samas perioodis teenis Arco Vara 232,9 miljoni krooni suuruse käibe juures 28 miljonit krooni kahjumit. Tulemustest võib välja lugeda, et ettevõtte on väga edukalt suutnud oma kulud koomale tõmmata.

Arco Vara finantspositsioon on aga endiselt pingeline - lühiajalisi kohustusi on ettevõttel 721 miljonit, käibevara 1,19 miljardit, millest 816 miljonit on varud. Ettevõte märgib ka ise börsiteates, et suurimaks riskiks on likviidsus, mille parandamiseks peab ettevõte müüma olulisi projekte. Bilansipäevajärgselt on toimumas mitme olulise projekti suunatud enampakkumine nii kohalikele kui rahvusvahelistele investoritele, seisab aruandes. Ettevõtte jaoks on elulise tähtsusega projektide edukas müümine.

Käesoleva aasta kuue kuuga müüdi Arco Vara projektides 25 korterit või krunti ning broneeriti 21 objekti. Boulevard Residence Madrid'i projektis Sofias sõlmiti 30-aastane üürileping Austria supermarketi ketiga Billa, millega supermarket võtab üürile ca 900 m2 hoone esimese korruse kaubanduspinnast. Kuue kuuga on müüdud Tallinnas Kodukolde projektis 16 ja Lätis BM-1 projektis 7 korterit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 21:48
Otsi:

Ava täpsem otsing