Ene Ergma: kriis aitab paremini mõista majanduse nõrkusi

28. august 2009, 13:17

Kohtumisel Eestis visiidil oleva
Slovakkia välisministri Miroslav Lajc?kiga märkis riigikogu esimees Ene Ergma,
et majanduskriis aitab paremini mõista oma riigi majanduse nõrku külgi.

Slovakkia välisminister rõhutas, et eurotsooniga ühinemine käesoleva aasta algul aitas nende majandust oluliselt, tõstes riigi usaldusväärsust nii investorite kui elanikkonna silmis.

Ene Ergma arvates aitaks majanduskriisi negatiivset mõju väikestes riikides leevendada väike- ja keskmise suurusega kõrgtehnoloogiale orienteeritud ettevõtluse arendamine ja toetamine. "Majanduskriis aitab meil paremini mõista oma riigi majanduse nõrku külgi," lisas ta.

Mõlemapoolselt nõustuti, et Euroopa Liidu liikmesriikide omavahelised tihedad suhted ja ühised huvid on avatud majandussüsteemi parim kaitse.

Vestluse käigus peatuti ka energeetikaprobleemidel seoses sõltuvusega Venemaa energiaallikatest. Ühiselt tõdeti, et Venemaa võib võimalusel energiaga varustatuse muuta poliitiliseks relvaks, mistõttu on Euroopa Liidu ühtne energiapoliitika äärmiselt vajalik, teatas riigikogu pressitalitus.

Välisminister Miroslav Lajc?k avab Tallinnas täna ka Slovakkia aukonsulaadi. Slovakkia aukonsul Eestis on ettevõtja Even Tudeberg.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 13:17
Otsi:

Ava täpsem otsing