IMF maksab Lätile laenuosa välja

28. august 2009, 00:20

Rahvusvaheline Valuutafond lõpetas
neljapäeval Läti majanduse analüüsi ning teatas, et saab nüüd Lätile järgmise
laenuosa summas 195,2 miljonit eurot viivitamatult välja maksta.

Sellega on IMF Läti laenuprogrammist välja makstud kokku 780,7 miljonit eurot, teatas fond.

Kokku on IMF läinud aasta lõpul Läti toetuseks kokku pandud abilaenu raames valmis omalt poolt Lätile laenama 1,66 miljardit eurot.

Fond märgib, et Läti majanduse kukkumine on olnud rängem kui abilaenu kokkuleppes esialgu kavandati, kuid et Läti majandus jätkab kohanemist strateegia alusel, mille keskmes on eelarvekulutuste jõuline kärpimine.

Abilaenu programmi on nüüdseks muudetud, võimaldades 2009. a Läti eelarvedefitsiidi kasvu algse 5% asemel maksimaalselt 13%le SKPst. Eesmärk on vältida meetmeid, mis puudutaks eriti rängalt elanikkonna kõige haavatavamat osa. Samuti on nüüd võimalik eraldada 1% ulatuses SKPst täiendavaid vahendeid sotsiaalkindlustusele.

Fond märgib, et Läti valitsus on võtnud kohustuse 2010. aastast eelarvedefitsiiti oluliselt vähendada ning visandanud selleks ka vastavad meetmed. Detailsemalt arutatakse neid IMFi laenuprogrammi järgmise ülevaatuse käigus.

Tuleval aastal peab põhirõhk olema strukturaalsetel reformidel ning neile ühiskonnas vajaliku toetuse kindlustamisel, märkis IMFi juht Dominique Strauss-Kahn.

„Läti valitsus on kindlalt otsustanud majandus jätkusuutlikule kursile tagasi tuua, rakendades selleks jõulisi meetmeid, sealhulgas eelarvekulude täiendavaid kärpeid,“ Ütles Strauss-Kahn, lisades, et rahvusvahelised doonorid toetavad Läti jõupingutusi. „EL, Põhjala riigid ja teised osapooled annavad märkimisväärset finantsabi ning jäävad koos Läti valitsusega kindlaks Läti makromajandusliku strateegia elluviimisele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 11:49
Otsi:

Ava täpsem otsing