Rüütel: kahel kasiinomaksul on tekkepõhisus erinev

31. august 2009, 18:02

Tavakasiinod on maksustatud ühikmaksu
põhiselt ehk siis sõltuvalt inventarist, igalt mänguautomaadilt ja -laualt ja
seda ühikupõhist maksu ei saa võrrelda 5%-lise kaughasartmängu maksuga,
kommenteeris Eesti hasartmängude korraldajate liidu direktor Tõnis Rüütel
netikasiinode 5%list maksustamist.

Samuti on Rüütli sõnul netikasiinode tegevuskulud oluliselt väiksemad.

Täna oleme me Rüütli sõnul halvas olukorras. Kasiinosõltuvuse probleemid on Eestis olemas, aga kaughasartmängu serverid asuvad tema sõnul kuskil Kurru-Nurrumaa saartel.

Tavakasiinod on maksustatud ühikmaksu põhiselt ehk siis sõltuvalt inventarist, igalt mänguautomaadilt ja -laualt ja seda ühikupõhist maksu ei saa võrrelda 5%-lise kaughasartmängu maksuga, märkis Rüütel. "Nendel kahel kasiinomaksul on tekkepõhisus erinev," lisas ta.

Rüütli sõnul saab aga kaughasartmängu maksu võrrelda teiste riikide maksudega. Rahandusministeerium võrdles Rüütli sõnul kuidas ühes või teises riigis on kaughasartmängud maksustatud. Pärast pikka ja põhjalikku võrdlust otsustati kaughasartmängud maksustada just 5%-ga, et tekiks mõte Eestisse operaatortegevust tuua ja täiendavat maksutulu tekitada.

See on hästi põnev aeg, mis siis hakkab 1.jaanurist juhtuma, mainis Rüütel ja lisas, et huvitav on jälgida, kui palju servereid siis hakatakse Eestisse tooma. Liidu juhi sõnul kasiinoäri ei tunne ju riigipiire ja mängitakse üle kogu maailma, servereid hoitakse aga seal, kus on seda soodsam teha.

"Olgem ausad, täna me oleme topelthalvas olukorras, kuna meil on siin väidetavalt kümned tuhanded mängijad, kes aktiivselt mängivad internetikasiinos, aga sellest ei tule sentigi maksutulu sellest Eestisse, sest seni on olnud kaughasartmängud reguleerimata."

Tehtud panused miinus võidud ja nendest viis protsenti, selgitas Rüütel kaughasartmängu maksustamise määra.

Kaughasartmäng on hasartmängu korraldamine viisil, kus mängu tulemus selgitatakse elektroonilisel seadmel ja mängija saab mängus osaleda elektroonilise sidevahendi, sealhulgas telefoni, interneti ja ringhäälingu vahendusel.

Online-kasiino püstipanekuks peab ettevõte taotlema kaughasartmängu loa, mis kehtib viis aastat. Korraldusloa taotluses tuleb märkida kasutatavat tarkvara sisaldava serveri täpne asukoht. Taotlusele tuleb lisada ka tarkvara andmed ning sõltumatu eksperthinnang tarkvara vastavuse kohta hasartmänguseaduse nõuetele.

Hasartmänguseadus nõuab nimelt, et mängutarkvara ei võimaldaks tulemust mõjutada, hasartmängu mängimisel olulist tähtsust omavad andmed säilitataks mängu katkemisel, olenemata katkestuse põhjusest, mängu katkestused, mängu tulemused ning mängusüsteemis tehtud muudatused registreeritaks. Andmeid tuleb säilitada vähemalt viis aastat, mil neid võivad nõuda maksu- ja tolliamet, politsei ning rahapesu andmebüroo.

Allikas: hasartmänguseadus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2009, 18:13
Otsi:

Ava täpsem otsing