Regionaalse arengu projektidele saab jälle toetust

01. september 2009, 11:17

Regionaalminister esitas ettepaneku
kohaliku ettevõtluskeskkonna arendusprojektide rahastustaotluste vastuvõtu
taasavamiseks, mis peatati aasta algul ajutiselt.

Regionaalminister Siim Kiisler esitas eile EASile ettepaneku taasalustada Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatava meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" taotluste vastuvõttu, mis annab lähipäevil võimaluse taotleda toetust kohaliku ettevõtluskeskkonna atraktiivsuse tõstmiseks. Taotlemine avatakse toetuse kogusummas 200 miljonit krooni.

Meetme eesmärk on tõsta piirkondade konkurentsivõimet, muutes need atraktiivsemaks ettevõtjate, investorite, kvalifitseeritud tööjõu ja külastajate jaoks, teatas siseministeerium. "Regionaalse arengu võtmekohaks on töökohad, mida loovad eraettevõtted. Loodan, et selle toetuse abil suudame ettevõtjatele pakkuda ühe võimaluse luua uusi töökohti ja arendada elu just kohalikes keskustes," ütles Kiisler.

Meetme raames toetatakse tootmis- ja logistikaettevõtete arengu jaoks olulise avaliku tehnilise infrastruktuuri ning tööstusala või tööstuspargi sisese ettevõteteni viiva infrastruktuuri rajamist ja renoveerimist. Samuti toetatakse endiste militaar-, tööstus- ja põllumajandusobjektide maa-alade ettevalmistamist nende taaskasutuselevõtuks ettevõtluskeskkonna arendamise eesmärgil ning kasutusel mitteolevate miljööd risustavate ja ohtlike ehitiste likvideerimist ja konserveerimist.

Toetust saavad taotleda kohaliku omavalitsuse üksused, sihtasutused ja mittetulundusühingud. Uute tööstusalade ja -parkide rajamiseks saavad lisaks kohaliku omavalitsuse üksustele toetust taotleda vaid need sihtasutused ja mittetulundusühingud, mis on avaliku sektori valitseva mõju all.

Kohaliku ettevõtluskeskkonna infrastruktuuri arendavaid projekte toetatakse minimaalselt ühe miljoni krooniga, maksimaalselt 35 miljoni krooniga.

29. jaanuaril 2009 peatati ajutiselt taotluste vastuvõtt aastaiks 2007-10 planeeritud vahendite mahu ületamise tõttu. Meetme määruse muudatused, mis võimaldavad senisest enam ja kiiremini suunata vahendeid tootmis- ja logistikaettevõtete arengu jaoks olulistesse projektidesse, jõustusid 8. augustil.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meede käivitus 2007. aasta lõpus. Seni on toetatud 51 projekti enam kui 929 miljoni krooniga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. September 2009, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing