Nordea: laenumarginaalid püsivad muutumatuna ka aasta lõpus

02. september 2009, 15:34

Kui kuue kuu Euribor on järgnevatel
kuudel pigem tõusmas, siis laenumarginaalid nii eraisikutele kui ka ettevõtetele
püsivad muutumatuna, prognoosivad Nordea Panga spetsialistid.

"Euribor on praeguseks langenud ajalooliselt madalaimale tasemele ja seetõttu ei näe me väga suurt võimalust edasiseks alanemiseks, pigem vastupidi," arvas Nordea Panga Eesti eluasemelaenude tootejuht Kristo Kokk. "Lähtudes turuootustest järgneval kuuel kuul, näeme Euribori võimalikku tõusu," lisas ta.

"Laenumarginaali tõusu kodulaenu võtjatele hetkel ette ei näe," märkis Kokk. Samas pole tema sõnul lähiajal ette näha selle langemist, kui arvesse võtta Eesti majandusolukorra jätkuvat ebastabiilsust. Suurel määral on see seotud suundadega tööjõuturul, sõnas ta.

Nordea korporatiivpanganduse juhi Andreas Laane sõnul püsivad uute laenude marginaalid ettevõtetele võrreldes aasta algusega stabiilsed. "Seega suuri muudatusi aasta teises pooles oodata ei ole," uskus ta.

Kuna hoiuseintresside muutused tulenevad trendidest üleilmsetel rahaturgudel, siis viimastel kuudel on rahaturu intressimäärad jätkuvalt langenud, kommenteeris Nordea investeerimis- ja säästutoodete juht Jürgen Rehemägi, mis hakkab juhtuma hoiuseintressidega lähema aasta jooksul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2009, 19:04
Otsi:

Ava täpsem otsing