Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinna Sadam jääks riigile dividendide maksmisega jänni

Katariina Krjutshkova 03. september 2009, 00:00

"Dividendide väljamaksmisel tuleb meil tõesti laenu võtta. Kellelt täpsemalt, ei oska veel öelda," ütles Tallinna Sadama juhataja Ain Kaljurand.

Praegu on Tallinna Sadam seisus, kus investeeringuid on tehtud kolm korda rohkem, kui riik soovib dividendidena välja võtta. 2008. aasta lõpuks oli Tallinna Sadamal 2,32 miljardi väärtuses laene ja võlakirju.

"Paari aastaga oleme 1,2 miljardit investeerinud sadamate arendusse. See on küllaltki sümpaatne summa," ütles Tallinna Sadama nõukogu esimees Neinar Seli.

Möödunud aastal alustati konteinerkaupade terminali kai ja tagala rajamist Muuga sadamas, kuhu paigutati 800 miljonit krooni. Paldiski lõunasadamasse investeeriti kaide ehituseks 400 miljonit krooni.

Seli tõdes, et korraga ei saa dividende välja võtta ja investeerida, et konkurentsivõimelisena püsida. Kui suures mahus saab raha riigikassasse anda ja kui palju tuleb selleks laenu võtta, kõik see vajab veel kaalumist. "Õnneks on Tallina Sadamal mõistlik peremees, mitte selline, kes vaid ühe aasta piires mõtleb," iseloomustas Seli Tallinna Sadama omanikku ehk riiki.

Kaljurand lisas, et kui riik otsustabki Tallinna Sadamast kogu kasumi välja võtta, siis nad on selleks valmis.

Juhan Parts, majandus- ja kommunikatsiooniminister
Keegi pole veel teinud otsust, et võtta välja kõik dividendid, nagu praegu meedia kajastab. Valitsuskabinet arutas dividendide väljamaksmist ja otsustasime, et moodustame töörühma rahandus- ja majandusministeeriumi ning Tallinna Sadama vahel.

Aivar Sõerd, endine rahandusminister
Tallinna Sadam on ka majanduskasvu aegu palunud ajapikendust, et maksta riigile dividende mitmes järgus. Samuti on Tallinna Sadam palju laenu võtnud. Aga eks ainuaktsionär ehk riik ainult otsustab, mida Tallinna Sadama kasumiga õigem teha oleks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:12
Otsi:

Ava täpsem otsing