EBRD omandas 25% Parex bankast

04. september 2009, 10:45

3. septembril 2009 omandas Euroopa
Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) 25% ja ühe Parex banka aktsia.

Tehingu käigus omandas EBRD 51,4 miljonit lihtaktsiat. Lisaks plaanib EBRD osta veel 6 miljonit aktsiat, et säilitada 25% suurune omandisuhe pärast Parex banka planeeritavat kapitali suurendamist, teatas Parex.

Aktsiate maksumus tehingus on ekvivalentne aktsiate nimiväärtusega, EBRD investeeringu suurus on umbes 1,14 miljardit krooni.

EBRD investeering Parex banka omakapitali, koos 344 miljoni krooni suuruse allutatud laenuga, tugevdab panga omakapitali ning toetab panga restruktureerimist ning kasumlikuks jõudmist.

”EBRD-l on väga hea meel toetada panka, mis mängib majanduses nii olulist rolli. Aktsionärina jätkab EBRD koostöös juhatusega panga tugevdamist ning eelkõige pööratakse tähelepanu ettevõtluse finantseerimise jätkamisele,“ ütles EBRD finantsinstitutsioonide juht Nick Tessyman.

16. aprillil 2009 kirjutasid EBRD president Thomas Mirow, Läti peaminister Valdis Dombrovskis, Parex banka juhatuse esimees Nils Melngailis ja Läti erastamisagentuuri juhatuse esimees Arturs Grants alla aktsiate ostu-müügilepingule, mille kohaselt omandab EBRD pärast omakapitali suurendamist 57,5 miljonit Parex banka lihtaktsiat, mis moodustab 25% ja ühe aktsia kogu Parex banka aktsiakapitalist. 23. juulil 2009 külastas Läti Vabariiki EBRD Kesk- ja Ida-Euroopa direktor Peter Reiniger ning allkirjastas Parex bankaga sõlmitud allutatud laenu lepingu.

Tänase päeva seisuga on EBRD investeerinud erinevatesse Läti majandusega seotud finants-, korporatiiv-, energia- ja infrastruktuurisektoritesse enam kui 7 miljardit krooni.

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) omab pikaajalist kogemust pankade restruktureerimises. Finantssektori toetamine on EBRD põhitegevus – 2008. aastal allkirjastas EBRD finantssektoris 153 erinevat projekti, mille kogumaksumuseks oli peaaegu 30 miljardit krooni. EBRD on aktsionär 60. pangas. Tänaseks tegutseb EBRD 30. erinevas riigis, alates Kesk–Euroopast kuni Kesk-Aasiani. Panga eesmärk on toetada peamiselt erasektoriga seotud projektide finantseerimist ning läbi selle arendada turumajandust.

Parex Pank (Parex banka Eesti Filiaal) teenindab kliente Tallinnas alates 2004. aastas

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2009, 09:52
Otsi:

Ava täpsem otsing