Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aivar Pilv Aleksander Glikmanist: Suur Õpetaja ja heatahtlik kolleeg

05. september 2009, 17:21

Nii minu enda kui ka kindlasti
paljude kolleegide jaoks on Aleksander Glikman läbi terve oma tegevuse
olnud mitte ainult suurepärane advokaat, vaid ka Suur Õpetaja ja heatahtlik
kolleeg, ütleb praegune Eesti Advokatuuri esimees ja advokaadibüroo Aivar
Pilv vandeadvokaat ja partner Aivar Pilv.

Järgneb Aivar Pilve kommentaar reedel 80aastaseks saanud Aleksander Glikmani kohta

Mäletan, et 25 aastat tagasi ülikooli lõpetanud juristina Eesti Advokatuuri tööle tulles ja temaga suheldes tundsin äärmiselt suurt aukartust. Tema erialased teadmised olid muljet avaldavad.

Sellel ajal valitses ühiskonna mudelist tulenevalt vanemate ja nooremate kolleegide vahel omavahelistes suhetes palju suurem distants kui tänapäeval. Seetõttu oli äärmiselt meeldiv ja hea tunne, kui peagi mõistsin, et Aleksander Glikman on soe ja avatud inimene, kes võis töös näiva ranguse kõrval olla väga seltskondlik ja humoorikas. Meenutused advokaatidega seotud erinevatest juhtumitest kõlasid tema suust alati meeleolu tõstvalt ja lõbusalt.

Eesti Advokatuuri jaoks on Aleksander Glikman läbi aastakümnete olnud isik, kes käivitas teadus-metoodilise töö ja on arvukate sellekohaste juhiste autor. Tema koostatud kogumikest teadmiste ammutamine oli omal ajal iga noore advokaadi jaoks iseenesestmõistetav, kui tahtsid areneda ja hindasid oma töös kvaliteeti.

Ta on omakasupüüdmatult jaganud oma kogemusi ja teadmisi erinevate põlvkondade juristidele. Kolleegidega on alati hea mõtteid vahetada, aga teda kuulad alati teadmisega, et öeldus on lisaväärtust.

Eesti Advokatuuri hea töökorraldus ja paljudes olulistes küsimustes vajalike juhtimisotsuste tegemine – need on märksõnad, mis iseloomustavad tema äärmiselt pikaajalist tööd Eesti Advokatuuri aseesimehena.

Tean ka Aleksandrit kui suurt ooperimuusika huvilist. Viimane sellealane soe kohtumine tema ja abikaasa Ilmiga oli suvel Saaremaa Ooperipäevadel, kus me korduvalt oleme kohtunud ja meeldivas õhkonnas muusikalistest elamustest muljeid vahetanud.

Soovin juubilarile jätkuvalt erksat vaimu ja palju õnne!

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2009, 18:05
Otsi:

Ava täpsem otsing