Doug Kass suurendas raha osakaalu portfellis

08. september 2009, 21:06

Seabreeze Partners Management fondijuht
Doug Kass, kes lõi aprilli algul mudelportfelli, eesmärgiga demonstreerida 6-12
kuu perspektiivis vaid pikkadest positsioonidest koosnevat investeeringute
kogumist, kirjutab the Street.com.

Ta suurendas raha osakaalu, kuna praegune aktsiaturg arvestab kohese ettevõtete kasumitsükli tugevusega, mis võib eri faktorite kokkulangemisel hoopis tuua kaasa tuleval aastal pettumustvalmistava ettevõtete tulemuste ja majanduskasvu.

Kass suurendas raha osakaalu 43 protsendilt 54-le. Aktsiate osakaal langetati 41 protsendile ja krediidiriski viiele protsendile. Ta plaanib vähendad veelgi investeerimispositsioone, kui tulevad nähtavale taas märgid tema kasvava tõenäosusega topelttipust majanduses ja tugeva aktsiate tõusuhoo vaibumisest, mis on USA aktsiaturul kestnud juba kuid.

Ta soovitab omada tehnoloogiasektoris seitse protsenti varadest võrreldes S P indeksi 18 protsendise osakaaluga, kuna sektori aktsiad on juba liiga paljudes portfellides sees. S P 13 protsendise finantssektori osakaalu vastu võiks selles sektoris hoida vaid kuus protsenti. Kuna tooraine, aga eriti kütusetööstus on eriti avatud majanduse aeglustumisele, võiks energiasektoris hoida viis protsenti võrreldes indeksi 13 protsendiga. Kuna valitsus ähvardab tervishoiusektori hinnakujundust, soovitab ta indeksi 13 protsendi asemel hoida seal vaid neli protsenti portfellist. Tarbekaupade sektoris soovitab ta hoida viis protsenti portfellist. Indeksis on seda aga 12 protsenti. Tööstuses soovitab ta hoida neli protsenti võrreldes indeksi 10 protsendiga. Kestvuskaupade tootjates soovitab ta omada kolm protsenti portfellist võrreldes indeksi üheksa protsendiga, kuna kuhjuvad töökohtade kaotused ja palgadeflatsioon löövad tarbijaid. Kaevanduskompaniides soovitab ta hoida kaks protsenti portfellist võrreldes indeksi nelja protsendiga. Kuna intressid peaksid tõusma, pakub ta kommunaalmajanduses hoidmiseks kaks protsenti portfellist võrreldes indeksi nelja protsendiga. Telekomide osakaaluks võiks olla kolm protsenti võrreldes indeksi nelja protsendiga.

S P indeksis on aktsia osakaal sada protsenti, kuid Kassil 41 protsenti. Krediidiriski võtmises näeb ta opportunismi ja sinna on suunatud viis protsenti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. September 2009, 21:06
Otsi:

Ava täpsem otsing