Savisaar: majanduskasv oli silmapete

08. september 2009, 18:10

Vahetult enne kohalikke
valimisi aktiviseerinud Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kirjutab enda
ajaveebis, et "päris" majanduskasvu ei ole Eestis tegelikult kunagi olnudki.

Savisaar ütleb, et Reformierakonna poliitika ei toonud Eesti inimestele lubatud jõukust ega rikkust.

"Sai selgeks, et pruugib maailmamajandusel vaid kõikuma lüüa, kui meie majandus kukub lootusetult kokku. /-/ Kriisile eelnenud majanduskasv, mida Reformierakond on esitlenud oma targa poliitika tulemusena, osutus vaid juhuste kokkulangevuseks, suuresti vaid laenurahast köetud silmapetteks," lajatab keskpartei esimees.

Eile hädalistele Lasnamäel isiklikult suppi jaganud ja seda isegi kaasa pakkinud Savisaar ei jäta kurja sõnaga nimetamata ka Mart Laari IRLi.

"Kus on meie “majandusime” rahvusvaheliselt tunnustatud autorid nüüd – miks ei suuda nad pakkuda vähimatki väljapääsu tekkinud olukorrast? Kevadiste valimiste eel lubas IRL töökohti, nad ütlesid, et neil on plaan, kuidas seda teha. Kuid tööpuudus kasvab jätkuvalt," on parteijuht nördinud.

Samuti ei pääse Savisaare kriitikast Keskerakonna ideeline partner Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kellel olevat siiani oravate maik man ning kelle süüks paneb Tallinna linnapea ka Eesti, aastate jooksul üles ehitatud pensionisüsteemi hävitamist.

Jah, nad löödi sealt (mõtleb Ansipi valitsust - toim.) minema ja istuvad opositsioonipingis, aga see ei muuda fakti, et nemad aitasid Ansipi valitsuse võimule. See ei muuda fakti, et eelarvet kärbiti veel sel talvel just sotside juhtimisel – ning eeskätt nende ühiskonnagruppide arvelt, kelle huve sotsiaaldemokraadid peaksid nime poolest kaitsma – vähekindlustatute, eakate, paljulapseliste perede. /-/ Sotsid läksid ise Andrus Ansipi valitsusse, vabatahtlikult. Ja seegi on kõnekas, et nende viimaseks otsuseks selles valitsuses oli teise pensionisamba maksete ära lõikamine. Sellega hävitasid sotsid pensionisüsteemi, mille ise olid omal ajal loonud," arvab Savisaar.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2009, 09:26
Otsi:

Ava täpsem otsing