Vastukaja: sotsiaalmaja ja alevisauna renoveerimine pole valitsemiskulu

09. september 2009, 09:50

Ehkki mullune aasta oli Järvakandi vallale
investeeringuterohkeim aasta, saime tänu asemel külma dušši osaliseks, kui
nägime, et eelmise nädala reedeses Äripäevas ilmunud suuremate
üldvalitsemiskuludega omavalitsuste edetabelis oli ka meie vald.

Rahandusministeeriumi metoodika järgi arvestatud üldvalitsemiskulud Järvakandi valla osas on väärad. Ja me arvame, et need on väärad ka paljude teiste valdade osas. Paremaid näitajaid saavutasid need omavalitsused, kes ei teinud eelmisel aastal midagi nende tegevusalade arendamisel, mis metoodika kohaselt valiku all olid.

Järvakandi valla üldvalitsemiskulu oli eelmisel aastal 3,34 miljonit krooni. Kuna samal ajal renoveerisime taasiseseisvunud Eesti ajaloo jooksul esimest korda vallamaja 0,3 miljoni krooni eest, siis tuleks ka see kulu maha arvestada. Nii saame tegelikuks valitsemiskuluks ühe elaniku kohta 2032 krooni ehk kaks korda vähem kui oli Äripäevas avaldatud tabelis.

Rahandusministeeriumi metoodika vildakust iseloomustab meie valla puhul ilmekalt näiteks see, et valitsemiskulude hulka on arvestatud sotsiaalmaja renoveerimiskulud 0,7 miljonit krooni ja teenindusmaja ülalpidamisega seotud kulud ehk alevisauna renoveerimiseks kulunud 0,9 miljonit krooni, puukuuri renoveerimiseks kulunud 0,3 miljonit krooni ja teenindusmaja vee-, kanalisatsiooni ning küttesüsteemi renoveerimiseks kulunud 0,3 miljonit krooni. Mitte ei mõista, kuidas on nende kulude puhul tegemist valitsemiskuludega.

Tänu Järvakandi abivallavanema aktiivsele tegevusele projektide kirjutamisel sai meie vald mullu 8 miljonit krooni klubi renoveerimise projektile, 5 miljonit krooni noortemaja renoveerimise projektile, rääkimata hulgast väikeprojektidest.
On siiralt kahju vallajuhtidest, kes tegid möödunud aastal kõik endastoleneva valla arenguks ja selleks, et üle elada tänavune raske majandusaasta, ning said selle eest „tänutäheks“ laristaja tiitli.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2009, 15:02
Otsi:

Ava täpsem otsing