Ärge kiirustage Eesti Telekomi pakkumise vastuvõtmisega

Tõnis Oja 10. september 2009, 00:00

Pärast seda, kui TeliaSonera andis teada Eesti Telekomi aktsiate ülevõtmispakkumisest, hakkas osa investoreid väärtpabereid kiiresti müüma ning praeguseks on TeliaSonera turult saanud juba 1,18 miljonit telekomifirma aktsiat.

Telekomi aktsiate kiire müümine oli õigustatud otsus neile väikeinvestoritele, kellel oli vajadus kiiresti kasum välja võtta, sest pakkumise vastuvõtjate kontodele laekub raha alles 16. oktoobril.

Neile, kel pole raha hädasti vaja või kes ei arva, et nad suudavad mujal seda paremini teenima panna, pole soovitav TeliaSonera pakkumise vastuvõtmisega kiirustada.

Rootsi päritoluga väikeinvestor Stefan Andersson pööras tähelepanu asjaolule, et 2004. aasta lõpus tegi TeliaSonera pakkumise väikeaktsionäridele Eesti Telekomi aktsiatele hinnaga 109,84 krooni aktsia.

Kuna toona oli tegemist pigem formaalse, seadusest tuleneva ülevõtmispakkumisega, siis suurem osa investoreid seda tõsiselt ei võtnud. Paljud seda siiski tegid ning Anderssoni sõnul sai TeliaSonera toona 352 857 aktsiat madala hinnaga kätte.

Väikeinvestorid peaksid enne otsuse tegemist kindlasti ära ootama Eesti riigi otsuse. Kui riik ütleb "ei" ja TeliaSonera suuremat pakkumist ei tee, võib juhtuda, et investorid annavad aktsia suhteliselt odavalt ära ning jäävad tõusupotentsiaaliga ning hea dividenditootlusega aktsiast ilma.

Kui riik on hinnaga nõus või suudab hinda üles kaubelda (mäletate Hansapanga ülevõtmist Swedbanki poolt 2005. aasta kevadsuvel), siis pole suurt midagi teha.

Ühesõnaga. Ärge kiirustage, teil on mõtlemiseks aega 9. oktoobri lõunani.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 18:58
Otsi:

Ava täpsem otsing