Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Post-apokalüptiline elu ilma inimesteta

Signe Sillasoo 11. september 2009, 00:00

Reþissöör Shane Acker ja produtsendid Tim Burton, Timur Bekmambetov on saanud valmis animatsiooniga, mis lööb kõiki teisi sääraseid linateoseid omanäolise stiili ja põneva looga.

Kinopublikule räägitakse lugu 9st, kes avastab end sündides keset post-apokalüptilist inimtühja maailma. Õnneliku juhuse läbi leiab ta grupi endasarnaseid olevusi, kes suurest hirmust varjavad end mööda maad liikuvate koletute masinate eest. Et argus ei vii aga kuhugi ja varjamine suurt abi olukorra lahendamisse ei too, siis otsustatakse üheskoos vaenlasetele vastulöök anda.

Ellu jäämiseks tuleb 9-l ja kõigil teistel grupiliikmetel koledaid masinaid ise rünnata, ja seda kõike selleks, et saada teavet, miks need hirmsad monstrumid neid maa pealt välja tahavad süüa. Algab võitlus, mille käigus avastavad animatsiooni peakangelased, et tsivilisatsiooni tuleviku määramine võib olla nende kätes.

Olgugi, et animatsioon sai enne maailmaesilinastust, mis toimus maagilisel kuupäeval nagu 9. september aastal 2009, väga palju kiita, on jäänud filmi loojad aastaid valminud meistriteosest rääkides tagasihoidlikuks.

"Eriliseks teeb "9" vast see, et see on puhtalt Shane'i animatsioon. See sarnaneb sellele, kui te lähete vaatama sõltumatut filmi, millele on keegi igale poole oma templi jätnud. Sellist asja näeb animatsioonide puhul väga harva," selgitas linateose erilisust produtsent Tim Burton.

Ackeri sõnul on olnud kogu filmi taotluseks luua midagi tõepärast ja elutruud. "Kui ma selle tööga alustasin, siis väga paljud animatsioonid, mida ma nägema juhtusin, olid pildilt väga puhtad, õrnad ja pastelsed, ja see kõik lihtsalt ei kõnetanud mind. Säärane pildikvaliteet ei anna edasi õiget lugu," selgitas omanäolise pildikeele leidnud Acker.

Samuti on filmireþissööri sõnul saamas mööda suurtes stuudiotes töötamise aeg, sest see animatsioon on valminud põhimõtteliselt kodustes tingimustes.

"Ma arvan, et tehnoloogia on üha rohkem looja kätes. Sa ei vaja tervet suurt stuudiot nagu Pixar näiteks, et teha säärast filmi. Vaja on lihtsalt tarkvara ja meeskonda. Asi pole enam niivõrd tehnoloogilistes väljakutsetes, kui üha rohkem loos, mida tahetakse jutustada," mainis Acker.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:03
Otsi:

Ava täpsem otsing