airBaltic sulgeb peagi kümmekond lennuliini

Rivo Sarapik 17. september 2009, 00:00

Kahjumlikuks osutusid reisid Tel-Avivi, Bakuusse, Kaunasesse, Almatõsse, Jerevani, Dušanbesse, Taškenti, Istanbuli ja teistesse linnadesse, teatas rus.db.lv.

Lennukompanii väitel ei ole lendude arvu vähendamine seotud mulluse 27,8 miljoni lati ehk ligi 620 miljoni krooni suuruse kahjumiga. "Jah, me muudame lennuplaani ja lennusuundi. See on vajalik lennufirma töö optimeerimiseks talveperioodil. Seetõttu viime me lennukid vähem tasuvatelt liinidelt liinidele, mis toovad rohkem kasu. Sulgeme mõne suuna talveks, mõnel vähendame lendude arvu," seletas airBalticu asepresident Janis Vanags. Vastasel korral oleksid nad sunnitud lisama näiteks Pariisi lendavate reisijate piletite hinnale vabade kohtade maksumuse. "Seetõttu peame mõne liini talveunne saatma," teatas ta.

Ei ole veel teada, millised liinid kevadel üles ärkavad. Pealegi on reiside arvu vähenemist märgatud ka suvisel ärkveloleku ajal. Näiteks augustis sooritas lennufirma 204 lendu vähem kui 2008. aasta augustis. Perioodil jaanuarist augustini oli aga tehtud 1363 võrra vähem reise kui samal ajal 2008. aastal.

airBaltic märgib, et nad mitte ainult ei sulge, vaid ka avavad liine. "Näiteks on meil plaanis teha lende Varssavisse," tuletas asepresident meelde.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:13
Otsi:

Ava täpsem otsing