Välispangad märkavad Eestit

18. september 2009, 17:22

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengu Pank
(EBRD) on Eesti jaoks kasutusele võtnud uue strateegia, mis tugevdab panga
panust toetamaks riiki üleminekureformide tähtajalisel valmimisel, selgub panga
kodulehelt.

Strateegia tunnustab meie kodumaad asjaolus, et vaatamata väljakutsuvale majanduslikule olukorrale, on riik suutnud jääda kõige arenenumaks regioonis. Eestist kiidetakse, sest 80 protsenti majanduslikust aktiivsusest toimub erasektoris.

„Eesti võtmetugevused on ettevõtlust toetav ärikeskkond, usaldatav pangandus- ja õigussüsteem, paindlik ja oskuslik tööjõuturg. Lisaks ka Euroopa Liidu liikme staatus, mis annab riigile ligipääsu Euroopa Liidu struktuurfondidele,“ kirjutab EBRD.

Finantskriisi valguses, millel oli märkimisväärne mõju riigile, on valitsuse peamised eesmärgid makroökonoomilise ja finantsvaldkonna stabiilsuse ja kindluse tagamine ning reformide jätkamine, et tõsta riigi konkurentsivõimet, seisab teates.

Lähiaastatel aitab EBRD Eestit rahvuslikult oluliste projektide finantseerimisel infrastruktuuri ja energiasektorisse, seda tihedas koostöös pankadega teiste finantsinstitutsioonidega. Veel püüab pank anda panuse väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete laenusaamise hõlbustamiseks. Pank püüab ergastada ka energia tarne, efektiivsuse ja taastuvenergiaprojektide mitmekesistumist, seisab teates.

Praeguseks on EBRD pühendanud Eesti majandusse enam kui 480 miljonit eurot ning raha on läinud 75 projekti arendamisse finantsvaldkonnas, infrastruktuuris, korporatiiv- ja energiasektoris.

EBRD on rahvusvaheline finantsinstitutsioon, mis toetab projekte 30 riigis Kesk-Euroopast Aasiani. Investeerides peamiselt erasektorisse ettevõtetesse, kelle vajadusi turg ei suuda täita, edendab pank ettevõtlust ning õhutab üleminekut avatud ja demokraatliku majanduse poole.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2009, 17:29
Otsi:

Ava täpsem otsing