Gild Bankers pani privaatpanganduse kinni

ÄP 21. september 2009, 00:00

Vaatamata keerulisele tegevuskeskkonnale suutis Gildi privaatpangandus säilitada 2008. aastal ning 2009. aasta esimeses pooles täishalduses kliendiportfellides positiivse tootluse, kuid finantskriisist tingitud negatiivsed turuarengud muutsid raskeks ärisuuna edasise kasvatamise ning uute klientide kaasamise, selgitas Gild.

Gild Bankersi juhtivpartneri Rain Tamme sõnul otsustasid juunis partnerid ärisuuna sulgeda ning nüüdseks on protsess lõpule viidud.

"Finantskriis hakkas meie uusimat ärisuunda mõjutama just siis, kui teenuse täiemahuliseks osutamiseks oli üles ehitatud vajalik infrastruktuur ning professionaalne meeskond. Uute klientide kaasamine muutus keerulisemaks, kuna meie sihtgrupp suunab täna oma vabu vahendeid mujale, näiteks oma ettevõtete kapitali suurendamisse," selgitas Tamm.

Tamme sõnul oleks teenuse kvaliteedi hoidmiseks vaja veel suuremat meeskonda, kuid Gild on otsustanud pühenduda oma kahele väljakujunenud ärisuunale, investeerimispangandusele ja alternatiivsete fondide juhtimisele.

Gildi privaatpangandust juhtinud Martin Hendre sõnul on ta rahul, et Gildis õnnestus edukalt nõustada mitmeid Baltimaades tegutsevaid investorgruppe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:14
Otsi:

Ava täpsem otsing