Vaimsuse kasv

Urve Vilk 21. september 2009, 00:00

Suurärimees Urmas Sõõrumaa on üks neist ettevõtjaist, kes pole varjanud oma idamaade kultuuride lembust. Igas ühiskonnas on teatud protsent uskujaid ja teatud protsent mitteuskujaid, leiab Sõõrumaa. Neist teatud hulk on julgemad ja teatud osa mittejulgemad. "See huvi ja need inimesed on kogu aeg olemas olnud. Aga raskemal hetkel mõeldakse sellest kindlasti rohkem. Kiiretel aegadel on prioriteedid mujal, siis ei juurdle nii palju, miks ja kuidas," räägib Sõõrumaa, kelle sõnul põhiliseks eesmärgiks on sisemise rahuolu saavutamine.

"Oleme maailmas nii marginaalsed, et kui suudame midagi mõjutada, siis ennekõike iseennast. Kõik algab iseendast," leiab ta.

"Ma ei eita mitte midagi, püüan pigem aru saada," räägib Sõõrumaa, sõnades, et numeroloogiaga ta ei tegele, ega numbrilisi tõkkeid endale ei sea.

On erinevaid koolkondi, ent kõik nad viivad ühte punkti välja. "Elada tuleb nii, et sa teistele varba peale ei astu ja liiga ei tee. Pead oskama ümbritsevaga - nii inimeste kui ka loodusega - läbi saada," räägib Sõõrumaa.

Silva meetodi õpetamisega tegeleva ärinaise Kersti Krachti sõnul ei ole kursustel osalemise massiliseks muutumist majanduskriisist tingituna võimalik märgata. Küll aga tegeletakse ilmselt rohkem iseharimisega, mida näitab raamatute suurenenud läbimüük.

"Eks see on ka riigiti erinev," räägib Kracht. Silva meetod on maailmas kasutusel enam kui 130 riigis. Nii on näiteks Leedu kolleegid rääkinud koolituste suuremast populaarsust viimasel ajal, ent meetodi sünnimaal Ameerikas pole keerukas aeg majanduses huviliste arvule mõjunud.

"Silva meetod ei tähenda tegelikult midagi üleloomulikku," räägib Kraht. Suurt tähelepanu pööratakse nii vaimsele kui ka füüsilisele lõdvestumisele, mis on igapäevaselt väga vajalik oskus.

"Lääne inimene on suures stressis. Selle üks põhjus on ühiskonnas valitsev arusaam, et inimesest endast ei sõltu eriti palju. Et meid mõjutavad geenid ja keskkond. Aga väga oluline on ka tajumine," räägib Kraht.

Valitsev konservatiivne suhtumine vaimsetesse tehnikatesse on tingitud kasvatusest, leiab Kracht. "Vaimsete asjadega tegelemisel esineb palju valehäbi. Siiani on paljude jaoks keha ja vaim eraldiseisvad, ehkki inimene on üks tervik," rõhutab Kracht.

Tervendaja-nõustaja Juta Tani, kes on seotud liikumisega Art of Living ning tegeleb individuaalsete konsultatsioonidega, räägib, et vajadus vaimsete tehnikate järele on raske ajaga kasvanud.

"Peame õppima aru saama, miks üks või teine asi juhtub. Miks on suhted halvad, kimbutad haigus või tuleb pankrot. Sageli on põhjused kummalised. Aga me ei ole ainult füüsiline keha," räägib Tani.

Tani sõnul on aeg asjade ümbervaatamiseks soodne järgmise aasta märtsini. "Kui inimene ise ei taipa muudatusi teha, antakse käsk kõrgema jõu poolt kasvõi vastava planeetide seisu näol. Meeldetuletus on karm, aga hiljem saame aru, miks see vajalik oli," räägib Tani.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:58
Otsi:

Ava täpsem otsing