Säästlik sõiduviis hoiab sõidukit

Ilmars Jansons 22. september 2009, 00:00

Kevadel toimusid Coca-Cola müügiosakonna töötajatele säästliku sõiduviisi kursused, kus osales Baltimaadest kokku 161 töötajat. Nüüd, sügisel, võime kinnitada, et tulemused on olnud üle ootuste head.

Alates maikuust mõõdame ja analüüsime iga kuu kütusetarbimist ühe auto kohta, mis on keskmiselt vähenenud 11 protsenti.

Koolituse läbiviimisel tugineti Skandinaavia ja teistes Euroopa riikides tunnustatud ökosõidu meetodile, mis märgib loodust säästvat, turvalisemat, vähem stressi tekitavat ning sõiduki hoolduskulusid vähendavat sõidustiili.

Coca-Cola Hellenicus toimunud kursus koosnes praktilisest sõidutunnist ja teooriatunnist klassiruumis. Alustuseks oli kõigil osalejatel võimalus harjutada praktilisi oskusi tavaliikluses, millele järgnes sõidustiili analüüs ja seejärel sõit säästliku sõiduviisi põhimõtteid järgides ning selle analüüs. Teooria osas võeti läbi erinevad sõidutingimused ja nende mõju säästlikule sõidustiilile.

Kasutades kursuse käigus õpitud oskusi, planeerides paremini oma liikumist ja hoides õiget vahemaad, on võimalik vältida liiklusõnnetustesse sattumise ohtu. Automootori optimaalses režiimis kasutamine, mittevajaliku kiirendamise vältimine, õige pidurdamine ning võimaliku olukorra analüüs säästavad keskmiselt kuni 10-15% kütust, mis on praegu väga oluline ja aktuaalne, kuna iga ettevõte püüab kulusid vähendada ning efektiivsust suurendada. Sel aastal plaanime säästliku sõiduviisi kursusi ka ülejäänud Baltimaade töötajatele, kes ametiautot kasutavad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:14
Otsi:

Ava täpsem otsing