Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Keit Pentus: Lasteaedadele raha tagasi!

ÄP 23. september 2009, 00:00

Keda peate oma peamiseks konkurendiks?

Savisaart, kui Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit ja sotsid ei saa üle poole volikogu kohtadest. Kuid ma olen veendunud, et saame.

Esimene otsus, mille teete?

Esimese asjana annan korralduse tühistada käskkirjad, millega võeti lasteaedadelt ning laste spordi- ja huvialaringidelt ära 25% rahast.

Mis on Tallinna valupunkt?

Tallinna needus on Toompea lähedus. See, et linna on aastaid juhitud mitte südamega linnale pühendudes, vaid Toompea ja peaministritooli poole kiigates. Selle tulemuseks on, et Tallinna mured on heal juhul teisel kohal. Toompea loodetavate võimujagamiste nimel tehakse kõike - ilustatakse tegelikku olukorda linnas, nagu me näeme Savisaare viimase aasta tegemistest. Ja ollakse permanentselt ametis Toompea vallutamisega, mitte linna investeeringute ja töökohtade toomise või parkimisprobleemide lahendamisega.

Kas peate otstarbekas linnaosade kaotamist ja pikas perspektiivis liitumist lähivaldadega?

Linnaosade kaotamine ei lahenda linlase jaoks ühtki pakilist probleemi. Linnaosade hoidmine ja erineva identiteedi säilitamine on minu arvates eelduseks, et saaksime pikemas perspektiivis rääkida lähivaldadega Suur-Tallinna koostööregiooni tekkimisest. Seda ennekõike avalike teenuste pakkumisel ja infrastruktuuri arendamisel. See lahendaks mitmeid nii lähivaldade kui ka Tallinna elanike igapäevaseid probleeme. Alates lasteaiakohtadest, lapse koolipanekust, ühistranspordist, teedeehitusest. Praegu põrutavad näiteks Merivälja inimesed koju sõites hambad lahti, sest praegune linnavõim lihtsalt ei investeeri teesse, mida enamalt jaolt kasutavad Viimsi elanikud.

Mõistliku koostöö puhul oleks see probleem lihtsasti lahendatav.

Kas linn peab ehitama kortereid või ostma kinnisvaraarendajailt seisma jäänud kortereid?

Maksumaksja raha eest, mille praegune linnavalitsus maksab oma sõlmitud pikaajaliste lepingute alusel spetsiaalselt selleks tarbeks ehitatud korterite rentimiseks, oleks turult saadaolevate korterite ostmise korral sundüürnike eluaseme mure lahendatud juba aastaid tagasi, ja seda palju soodsamalt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:14
Otsi:

Ava täpsem otsing