Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti Telekom tõmbas käima börsipeo

23. september 2009, 10:03

Eilne uudis makstavate lisadividendide ja
riigi osaluse müügi kohta viskas täna Eesti Telekomi aktsia napilt
saja krooni alla. Koos Telekomiga rallisid ka enamus ülejäänud aktsiatest.

Teatavasti otsustatakse esimesel oktoobril toimuval aktsionäride erakorralisel koosolekul 6,99 krooni suuruste lisadividendide maksmine ühe aktsia kohta. Lisadividende saavate aktsionäride nimekiri fikseeritakse 15. oktoobril. Dividendid makstakse välja 30. oktoobril.

Eile teatas Eesti riik, et müüb oma osaluse Eesti Telekomis 93 krooniga ühe aktsia eest. Homme teeb rahandusminister valitsuse istungil vastavasisulise ettepaneku.

Eesti Telekomi aktsia hind kerkis 5% ehk 98,26 kroonile. Üle viie protsendi tõusid veel Baltika, Merko Ehituse, Nordeconi, Trigon PD ja Viisnurga aktsiate hinnad. Tallinki aktsia näitas aga 4,9%-list minekut, mis tähendab, et aktsia sulgus 6,73 kroonil. Ilusaid liikumisi toetas ka korralik kogukäive, mis küündis üle 58 miljoni krooni. Põhinimekirja 15 aktsiast liikusid ülespoole 11.

Tegemist on teise lainega seeriast "rahauputus ähvardab Tallinna," mis tähendab, et investorid spekuleerivad, et Eesti Telekomi müügist saadav raha suunatakse teistesse aktsiatesse. Oma osa on siin ka muutunud meeleoludel - TeliaSonera algne pakkumine andis mõista, et meie kodubörsi aktsiad olid liiga alla müüdud, see tõi kindluse ja nüüd purjetatakse selle kindluse najal juba pikemat aega pärituult.

OMXT indeks on kosus 3,92%, olles sellega täna planeedi teine tõusja. Esimesel kohal on Riia ja viiendal Vilnius.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2009, 18:36
Otsi:

Ava täpsem otsing