Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Swedbank soovitab osta teisi telekome KIE-st

23. september 2009, 17:22

Swedbanki analüütik Marko Daljajev peab
TeliaSonera uut pakkumist igati õiglaseks ning soovitab ka aktsionäridel
see vastu võtta ning vaadata mujalt regioonist veidi sobivamaid telekome.

Ekstradividendide maksmine on üks viisidest pakkumishinna tõstmiseks ning riigi seisukohast oli selline lähenemine võrreldes pakkumishinna tõstmisega kasulikum, märkis Daljajev. "Lisaks sellele lepiti kokku puhaskasumi sajaprotsendiline dividendidena väljamaksmine järgneva kolme aasta jooksul, mis garanteerib riigile maksimaalse maksutulu, mis oleks ettevõttest võimalik lähitulevikus saada," rõhutas analüütik riigipoolset võitu.

"Swedbank Markets soovitab TeliaSonera Pakkumise vastu võtta, kuna antud pakkumine on jõudnud ettevõtte õiglase väärtuseni praeguses majanduskonjuktuuris," hindas Daljejev. Tingituna nõrgast makrokeskkonnast ning ekstradividendidest mõjutatud kõrgest maksukulust, ootab Swedbank dividendiks 2009. aasta eest 5,6 krooni, mis teate-eelse sulgemishinna pealt tähendaks 6protsendilist dividenditootlust.

"Samas sarnaste KIE (Kesk- ja Ida-Euroopa - toim.) riikide telekomi ettevõtete dividenditootluseks 2009. aasta eest oodatakse keskmiselt 10 protsenti," tõi analüütik võrdluseks ning lisas: "Lisaks dividenditootlusele on võrreldavad ettevõtted ka teiste hinnasuhtarvude osas odavamad, mistõttu on ettevõtte aktsiate pakkumishind 93 krooni, millele lisandub dividend 7 krooni, meie hinnangul õiglane."

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2009, 17:22
Otsi:

Ava täpsem otsing