Armastusega vähi vastu

Signe Sillasoo 25. september 2009, 00:00

Järgmisel ja ülejärgmisel neljapäeval kõlab Jõhvi kontserdimajas ja Estonia kontserdisaalis Eesti Vähiliidu heategevuskontserdil "All you need is love" kaunis biitlite muusika. Seda kõike eesmärgiga tõmmata suuremat tähelepanu üha enam levivale rinnavähile, selle ennetamisele ja õiges staadiumis avastatuna ka edukale ravimisele.

Kahel heategevuskontserdil annavad uue värvingu 1960ndatel ja 70ndatel tegutsenud menubändi muusikale Maarja, Kaire Vilgats, Kristjan Kasearu, Otsakooli Bigband jpt. Mõlemat kontserti juhib Ivo Linna.

Viimast nimetab Eesti Vähiliidu tegevdirektor Maie Egipt biitlite loomingu vallas teadjameheks. "Ta on nende muusikaga palju aastaid tegelenud ja sellega väga, väga hästi kursis. Sellest tulenevalt kujuneski nii, et lisaks laulmisele juhib tema ka kontserte," toonitas ta.

Mingit erilist tähendust muusikavalikust Egipti sõnul otsida ei tuleks. "Biitlite muusika on minu aja muusika, see on väga ilus ja meeldib paljudele, mistõttu sai see ka kavasse valitud. Meie eesmärgiks on pakkuda alati midagi uut, erinevat ja niisugust, mida pole eelnevatel aastatel olnud," selgitas ettevõtmise eestvedaja.

Aastakümnetetaguse muusika esitamise ideest haaras Egipti sõnul kohe kinni ka jazzmuusik Siim Aimla, kes kontserdil samuti oma ansambliga üles astub. Ühes temaga pandigi paika paika kontserdi repertuaar.

Nii Tallinnas kui ka Jõhvis toimuval heategevusüritusel kõlavad näiteks sellised maailmakuulsad hitid nagu "Yesterday", "Michelle", "Let it be", "Hey Jude", "Twist and shout", "All you need is love", "Ob-la-di, ob-la-da" jpt.

Kahele kontserdile oodatakse kõiki, kes biitlite muusikast lugu peavad ja kellele kontserdi eesmärk mingitki pidi korda läheb.

"Eelmisel aastal korjasime mammograafia bussi ostmiseks kolme kontserdiga kokku kuskil 300 000 krooni vajaminevast 4. miljonist. See oli väga suur ja oluline summa bussi ostmiseks," mainis Egipt.

Tänavuse kontserdi tulud lähevad rinnavähi ennetustegevuseks, mida Eestis avastatakse Egipti sõnul iga aasta aina rohkem. Keskmiselt diagnoositakse Eestis ligi 650 rinnavähijuhtu aasta. Haigete arv kasvab ning nooreneb aina.

Traditsiooni üritatakse korraldajate sõnul jätkata. Seega lootust on, et säärane ettevõtmine toimub ka järgmisel aastal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:04
Otsi:

Ava täpsem otsing