G20 seab pankadele päitsed pähe

ÄP 28. september 2009, 00:00

"Palju on veel teha, kuid me lahkume siit suurema kindluse ja üksmeelega ühises püüdes tagada kõigile inimestele suurem turvatunne ja parem elujärg," ütles USA president Barack Obama kohtumise lõppedes.

Lubaduste täitmine saab juba raskem olema, kirjutas agentuur Bloomberg. Aktsiate tõusust enesekindlust ammutanud pangad võivad uutele reeglitele vastu hakata või leiutada teid neist kõrvale hoidumiseks, riigid ei pruugi teiste riikide nõuandeid kuulda võtta ning ka G20 võib ise osutuda liiga kirevaks grupiks, et eesmärgini jõuda.

"G20 peab end alles tõestama," ütles endine IMFi peaökonomist Simon Johnson. "Nad peavad näitama, et on legitiimne ja tegus ühendus."

Palju on kaalul. Maailma majandus näitab küll toibumise märke, kuid nõrku kohti on veel palju.

Pankadele, mille kahjumid ja mahakandmised ulatuvad juba 1,6 triljonile dollarile, öeldi, et edaspidi tuleb vältida garanteeritud boonuseid ning senisest suurem osa lisatasudest peab olema seotud tegelike majandustulemustega. Prantsusmaa ettepanekut kehtestada pankurite tasudele selge ülempiir G20 ei toetanud. Samuti tuleb pankadel 2012. aasta lõpuks suurendada oma kapitali kvaliteeti ja kvantiteeti.

"Tagasiminekut vanade boonussüsteemide juurde, mille aluseks olid üksnes lühiajalised spekulatsioonid ja mitte firma edu pikemas perspektiivis, enam ei tule," ütles Suurbritannia peaminister Gordon Brown.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 18:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing