Pillesaar: erakapitalil tugiteenused oleks valijast sõltumatud

Kadri Bank 28. september 2009, 10:52

Jaan Pillesaar, kelle selja taha koondunud
konsortsium tahab riigi tugiteenused ise või riigiga kahasse osutama
hakata, peab erakapitaliga teeninduskeskust efektiivsemaks, sest nii saaks
teha ka ebapopulaarseid otsuseid.

Pillesaar ütles Äripäevale, et teeninduskeskuse erakätesse minekul tuleks kokkuhoid eelkõige tarkvara ümberehitamise ja tööprotsesside ümberkorraldamise pealt.

Ministeeriumile konsortsiumi poolt augusti lõpul saadetud kirjas antud lubadus, et teeninduskeskuse erakätesse andmisel ei tuleks riigil koondada ühtki inimest, ei tähendaks Pillesaare sõnul aga seda, et kõik need inimesed endiselt raamatupidamisega tegelema jääksid. Osale, kelle töö võtaks üle arvutid, tuleks uued rollid leida ja vajadusel ümber koolitada. „Me käituks siin kindlasti sotsiaalselt mõtlevate ettevõtjatena ega hakkaks inimesi tänavale tõstma,“ lisas ta.

Kui augustis tegi konsortsium ettepaneku teeninduskeskuse loomiseks eraettevõttena, siis nüüd arvab Pillesaar, et lõplikus ettepanekus pakuvadki nad välja luua riigiga ühisettevõte. „Riigile kuuluks omanikustaatus, aga ettevõttes oleks ka erakapital. Erasektor teeks seda, mida ta oskab, ehk nõuaks, et ettevõte oleks võimalikult efektiivne,“ ütles Pillesaar. „Selline ettevõte ei sõltuks ka valijate häältest. Poliitikud peavad sageli tegema seda, mida inimesed heaks ei kiida, sest näiteks paljud nende sõbrad peavad uut moodi tööd tegema. Erasektor saab aga keskenduda ökonoomsusele.“

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2009, 12:11
Otsi:

Ava täpsem otsing