Ehitaja: võlgnikud kolisid Kuressaarde ja Ida-Virumaale

29. september 2009, 19:51

Celander Ehituse juhatuse liige Kristjan
Tamm ütles, et makseraskustes firmade kolimine Kuressaarde ja Ida-Virumaale
muutis kohtuvaidlused mitmekümne tuhande krooni võrra kallimaks ning
soodustas kuritarvitusi.

"Nõustume, et pankrotieelne kolimine on üsna tõsine probleem," kommenteeris Tamm ja lisas, "pankrotivõlgniku kolimine Kuressaarde või Ida-Virumaale muudab võlausaldaja osalemise pankrotimenetluses keerulisemaks ja kulukamaks. Probleemsete pankrottide korral, millega kaasnevad kohtuvaidlused, võivad pankrotivõlausaldaja õigusabikulud kallineda menetluskoha kaugusest tingituna mitmekümneid tuhandeid kroone."

Tamm märkis, et kallinemise põhjustab eelkõige advokaadi transpordile kuluv täiendav aeg. "Lisaks eelnõu seletuskirjas märgitud põhjustele, milleks on võlausaldajate tähelepanu hajutamine ja võlausaldajate pankrotimenetluses osalemise ebamugavaks muutmine, on tihti äriühingu ümberregistreerimise motiiviks pankrotivõlgnikule soodsa pankrotihalduri määramine," rääkis ta.

"Tänases õigussüsteemis on kohtu poolne pankrotihalduri määramine täpsemalt reguleerimata, mistõttu pankrotihalduri määramine sõltub nö kohtuniku suvaotsusest. Mõnede kohtunike puhul on välja kujunenud eelistused pankrotihaldurite määramisel, mida ollakse varmad ära kasutama," sõnas Tamm. "Seda eelkõige väiksemates piirkondades, kus on vähem kohtunikke ning menetluse tulemus selle võrra paremini ette prognoositav."

"Kuritarvituste vältimiseks on kohtualluvuse täpsem reguleerimine tegevuskoha järgi igati tervitatav," ütles Tamm.

Celander Ehitus võitleb saamata jäänud ehitusraha välja Arigato ehituse tellijaks olnud Haabersti Perespordikeskuse pankrotiprotsessis. Enne pankrotti kolis Haabersti Perespordikeskus Kuressaarde, kus pankrotihalduriks määrati Terje Eipre.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2009, 21:50
Otsi:

Ava täpsem otsing