Kas sinu II samba fond on parim või halvim?

29. september 2009, 10:28

Äripäeva II pensionisamba fondide
edetabelis on esikoha hõivanud igas liitumisvoorus LHV
pensionifondid. Viimastel kohtadel olevad fondid pole praeguseks
investoritele aga veel sentigi lisaraha teeninud.

Äripäeva II pensionisamba edetabeli koostamisel on aluseks võetud, et inimene on teeninud terve oma kogumisperioodi vältel Eesti keskmist brutopalka.

Arvestatud on osakute sisenemis- ja väljumistasudega ja osakute laekumise päevaks on valitud selline päev kuus, mil emiteeriti kõige rohkem fondiosakuid.

Viimaseks rahalaekumise päevaks oli seega 18. juuni ja summaks 821,58 krooni (6% juuni keskmise brutopalga pealt - 13 693 krooni).

Tabelis on toodud välja seitse esimest liitumisvooru ehk oma fondi seisu võivad võrrelda konkureerivate fondidega kõik, kes on oma liitumisavalduse sisse viinud enne 31. oktoobrit 2007.

Nt. kolmandas liitumisvoorus (liitunud enne 31. oktoobrit 2003) keskmist palka teenival SEB Konservatiivse pensionifondi kliendil peaks praeguseks olema fondi investeeritud 39138 krooni ja fondiportfell väärt 41432 krooni.

Rohelisega on toodud tabelis välja fondid, millega on investor praeguseks plussis (fondiosakute hetkeväärtus investeeritud varast suurem) ja punasega need fondid, millega ollakse endiselt miinuses.

pensitabel kirjutamata uudis kirjutamata uudis

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2009, 13:44
Otsi:

Ava täpsem otsing