Briti suurpangad nõustusid preemaid piirama

30. september 2009, 22:43

Suurbritannia viis suuremat panka nõustusid
rahandusminister Alistair Darlingiga kohtumise järel kehtestama piirangud
makstavatele preemiatele, isegi kui seadus valmib hiljem, vahendab
Bloomberg.

Darling kohtus HSBC, Barclaysi, Lloyds Banking Groupi, Royal Bank of Scotlandi ja Standard Charteredi komiteede juhtudega, kes otsustavad pankade preemiapoliitikaid.

Uued reeglid piiravad ära, kui suur on kokku preemiateks makstava fondi suurus ja kuidas sealt pangajuhtide ja kauplejatele preemiaid eraldatakse.

G20 reeglid ei piiraks pankurite individuaalpreemiaid, kuid seab üldreeglid, mida pangad järgiksid. Põhimõtted töötab välja finantsjärelevalve ning kuigi need ei muutu seaduseks enne tulevat aastat, viiakse põhimõtted kohe ellu.

Briti pangaliit kiitis täna heaks meetmed, mis lükkavad edasi preemiate väljamakseid kuni viiele aastale alates määramisest.

„Pangad on juba öelnud, et preemiad peaksid olema seotud äri pikaajalise tervisega ja nad saadavad Finantsinspektsioonile preemiate maksmise strateegiad enne, kui preemiaid määratakse,“ teatas pangaliit.

HSBC pressiesindaja ütles et pank on laias laastus vastavuses põhimõtetega ning veendunud, et mistahes vajalikud muudatused ei ole pangale märkimisväärsed. Pank rõhutas, et põhimõtted tuleks jõustada rahvusvaheliselt.

Preemiafondid peavad arvestama tulevikus realiseeruda võivad riske ning kuni 60 protsendi preemia väljamaksmine toimub kolme aasta jooksul alates määramisest. Vähemalt pool preemiast makstakse aktsiates.

Darling on süüdistanud pankureid rumaluses, mis viis mullu kogu Suurbritannia rahandussüsteemi vaid mõne tunni kaugusele kokkukukkumisest. Karmimad preemiareeglid peaksid vältima kriisi kordumist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. September 2009, 22:43
Otsi:

Ava täpsem otsing